• Reklama

Taktowanie procesora i jego wp艂yw na wydajno艣膰 telefonu

W jaki spos贸b zmodowa膰 Swifta i inne przydatne tutoriale.

Taktowanie procesora i jego wp艂yw na wydajno艣膰 telefonu

Postprzez muzior » 10 Gru 2013, 18:20

Ot贸偶 chcia艂em napisa膰 wszystkim kt贸rzy maj膮 k艂opoty z "muleniem" L3 偶e prawdopodobn膮 przyczyn膮 tego zjawiska mo偶e by膰 taktowanie procesora. Ma to miejsce w przypadku korzystania z custom ROM贸w z kernalami podkr臋caj膮cymi procesory. Swoj膮 hipotez臋 wysnuwam po przetestowaniu kilku ROM贸w bez wzgl臋du na zastosowan膮 wersj臋 androida. W ka偶dym przypadku przy procesorze przetaktowanym na 1000Mhz i wi臋cej zjawisko mulenia nasila艂o si臋 szczeg贸lnie po wykonaniu np d艂u偶szej rozmowy lub co ciekawe d艂u偶szym okresie czuwania (bez dotykania telefonu). Nie mia艂o te偶 absolutnie znaczenia automatyczne czy r臋czne czyszczenie pami臋ci i optymalizacja. Obecnie po przetestowaniu kilku ROM贸w zosta艂em na sta艂e przy StockPro, kt贸ry jest wed艂ug mnie najbardziej wydajnym i szybkim ROMem na L3. Jednak i w tym przypadku podwy偶szone taktowanie procesora tylko pozornie wp艂ywa艂o na wydajno艣膰. Telefon coraz cz臋艣ciej 艂apa艂 zamu艂y, do tego stopnia 偶e chwilami nie mo偶na by艂o odebra膰 ani zako艅czy膰 rozmowy bo nie reagowa艂 na dotyk. Troch臋 mnie to ju偶 wkurza艂o i chocia偶 nie jestem specem od smartfon贸w tylko technikiem komputerowym zauwa偶y艂em podobie艅stwo do tego typu analogii z przetaktowanym sprz臋tem komputerowym. S膮dzi艂em te偶 偶e przyczyn膮 mo偶e by膰 wolna karta class 4 (sdmerge). Niestety nie ona by艂a przyczyn膮 a przetaktowany procesor. Po zainstalowaniu SetCPU i obni偶eniu taktowania procesora na w艂a艣ciwy max 800Mhz wszystkie problemy znikn臋艂y! :) Telefon jakby dosta艂 drugie 偶ycie. Zero jakichkolwiek przycinek, zamu艂贸w i innych niepo偶膮danych zjawisk. Obecnie nie grzeje si臋 nawet d艂ugo trzymany w r臋ku podczas bardzo d艂ugich rozm贸w co wcze艣niej mia艂o miejsce. Oczywi艣cie mo偶e to te偶 zale偶e膰 od konkretnego egzemplarza. Jeden b臋dzie p艂ynnie chodzi艂 na 1000Mhz inny na 900, ale generalnie chcia艂em Wam zwr贸ci膰 uwag臋 na to zjawisko. Kiedy艣 ju偶 tu pisa艂em 偶e niestety pr贸by zrobienia odrzutowca na bazie szybowca z regu艂y ko艅cz膮 si臋 nieszcz臋艣liwie :lol: Sumuj膮c.. w chwili obecnej na opisywanym ROMie mam kilkana艣cie sporych apek (w tym 5 du偶ych system贸w nawigacyjnych) a pami臋膰 RAM przez ca艂y czas utrzymuje si臋 pomi臋dzy 130 a 140MB. Tutaj du偶a zas艂uga SDmerge! :) Fonik lata jak ta lala i i batka po 2 latach trzyma 5-6 dni. No i to by by艂o na tyle. By膰 mo偶e znajdzie si臋 kto艣 z Was kto nie zgodzi si臋 ze mn膮. Nie chc臋 nikogo namawia膰 do zastosowania moich wskaz贸wek ale chcia艂em si臋 podzieli膰 swoimi do艣wiadczeniami. By膰 mo偶e komu艣 si臋 przydadz膮. Piona! :)
Samsung Galaxy SII 4G
muzior

Pochwa艂y: 1

Reklama

Nowy Hit Nadchodzi!!!

Re: Taktowanie procesora i jego wp艂yw na wydajno艣膰 telefonu

Postprzez Acapaca123 » 10 Gru 2013, 19:58

Jakie masz apki w tle (poza systemowymi)? Bo mi trzyma ci膮gle 200MB ale w tle jest tylko Pou i widget pogodowy kt贸ry bierze tak jak Pou ok. 20MB .

Swoj膮 drog膮, ja kiedy艣 mia艂em takie same problemy przy odblokowywaniu ekranu ale o dziwo teraz tego nie ma. Taktowanie 122-1000MHz, smartassv2 i cfq. Mo偶liwe 偶e ma na to wp艂yw jako艣膰 materia艂贸w w danym egzemplarzu albo ich zu偶ycie. I tak mia艂em kupi膰 Noki臋 E52 lub N97 Mini ale wygra艂a cena. ;)

EDIT: Nie sugeruj si臋 podpisem, nie mam swapa, seedera ani nic innego.
LG L3 E400 Czarny|StockPro v2|CPU 1GHz|Patriot 16GB Class 10
Acapaca123

Miejscowo艣膰: Lubliniec
Pochwa艂y: 4

Postprzez muzior » 10 Gru 2013, 20:39

Mam kilkana艣cie r贸偶nych apek i tak jak pisa艂em kilka du偶ych system贸w nawigacyjnych (AM Europa, MM Polska, Sigic, TomTom i IGO) w tle r贸wnie偶 widget pogodowy. Do tego r贸偶no艣ci typu skype, gg, taptalk, gmail, FB i inne allegro, tablica, trudno wszystkie wymieni膰. W gry nie gram. W tle dzia艂a 11-12 proces贸w, tak wi臋c i tak wydaje mi si臋 偶e wynik pami臋ci ram jest nienajgorszy ;) Wcze艣niej na innych ROMach mog艂em pomarzy膰 o takim. My艣l臋 偶e te rozbie偶no艣ci w pracy na r贸偶nych taktowaniach w ramach tego samego modelu mog膮 wynika膰 tak偶e ze stopnia zanieczyszczenia wewn膮trz telefonu, dok艂adnie tak jak ma to miejsce w kompach. Wiadomo 偶e urz膮dzenie zanieczyszczone b臋dzie si臋 wi臋cej grza艂o, to normalne. Warto by艂oby rozebra膰 na cz臋艣ci pierwsze i porz膮dnie przedmucha膰 spr臋偶onym powietrzem i nast臋pnie zrobi膰 test na 800 i 1000Mhz ;) Tak czy inaczej te 200Mhz wi臋cej nie wp艂ynie znacz膮co na wydajno艣膰 telefonu w normalnym u偶ytkowaniu.
Samsung Galaxy SII 4G
muzior

Pochwa艂y: 1

Postprzez Remlas » 12 Gru 2013, 08:54

Sporo jest zale偶ne od zarz膮dcy procesora. Jeden b臋dzie procesor trzyma膰 na minimum, a drugi ca艂y czas maxa. Od tego te偶 mog膮 bra膰 si臋 lagi.

Wys艂ane z mojego LG-GT540 za pomoc膮 Tapatalk 4
Image
Remlas

Pochwa艂y: 7

Postprzez checinus » 19 Lut 2014, 18:05

muzior napisa艂(a):Mam kilkana艣cie r贸偶nych apek i tak jak pisa艂em kilka du偶ych system贸w nawigacyjnych (AM Europa, MM Polska, Sigic, TomTom i IGO) w tle r贸wnie偶 widget pogodowy. Do tego r贸偶no艣ci typu skype, gg, taptalk, gmail, FB i inne allegro, tablica, trudno wszystkie wymieni膰. W gry nie gram. W tle dzia艂a 11-12 proces贸w, tak wi臋c i tak wydaje mi si臋 偶e wynik pami臋ci ram jest nienajgorszy ;) Wcze艣niej na innych ROMach mog艂em pomarzy膰 o takim. My艣l臋 偶e te rozbie偶no艣ci w pracy na r贸偶nych taktowaniach w ramach tego samego modelu mog膮 wynika膰 tak偶e ze stopnia zanieczyszczenia wewn膮trz telefonu, dok艂adnie tak jak ma to miejsce w kompach. Wiadomo 偶e urz膮dzenie zanieczyszczone b臋dzie si臋 wi臋cej grza艂o, to normalne. Warto by艂oby rozebra膰 na cz臋艣ci pierwsze i porz膮dnie przedmucha膰 spr臋偶onym powietrzem i nast臋pnie zrobi膰 test na 800 i 1000Mhz ;) Tak czy inaczej te 200Mhz wi臋cej nie wp艂ynie znacz膮co na wydajno艣膰 telefonu w normalnym u偶ytkowaniu.

Zgodz臋 si臋 z tym, 偶e te 200Mhz niewiele daje w normalnym u偶ytkowaniu, a w moim przypadku r贸wnie偶 tylko strasznie zamula艂o fona. Po zmniejszeniu, chodzi elegancko. Muzior- m贸g艂by艣 do mnie napisa膰 na gadu? 3446430. Mia艂bym spraw臋.
checinus

Wr贸膰 do Tunning i Poradniki

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰