• Reklama

Przenoszenie gier na kart臋 sd

W jaki spos贸b zmodowa膰 Swifta i inne przydatne tutoriale.

Przenoszenie gier na kart臋 sd

Postprzez merigan » 07 Sty 2014, 02:15

Jak wiadomo nie od dzi艣 telefony LG z serii L nie maj膮 du偶o pami臋ci wewn臋trznej dost臋pnej na instalowanie aplikacji i gier na pami臋ci telefonu. Android jest tak skonstruowany i偶 nie u艂atwia tej czynno艣ci i standardowo nie zezwala na przenoszenie lub instalacje danych z gier na pami臋ci karty SD. Tym samym maj膮c 2 gb i chc膮c zainstalowa膰 przys艂owiow膮 Fif臋 z marketu zaj臋艂a by nam ona 2/3 dost臋pnej pami臋ci telefonu, a o instalacji kilku wi臋kszych gier mogli by艣my ju偶 ca艂kowicie zapomnie膰. Jest jednak na to prosty i skuteczny spos贸b dzi臋ki kt贸remu praktycznie wi臋kszo艣膰 o ile nie ka偶da z gier zostanie przeniesiona na kart臋 SD.
Dodam 偶e ja testowa艂em to na telefonie LG L9 i wszystko dzia艂a艂o bezawaryjnie..
Czas zacz膮膰 zabaw臋!!!
Co b臋dziemy potrzebowa膰?
Zrotowanego telefonu.
Aplikacji GL to SD kt贸r膮 mo偶na pobra膰 z marketu play gogle.
Gry kt贸re chcemy zainstalowa膰.
Pojemniejsz膮 kart臋 SD bo jednak dane gier troch臋 zajmuj膮.

Najpierw nale偶y zrobi膰 backup na kart臋 SD kontakt贸w, sms贸w i danych z telefonu np. standardowym programem od LG. Po czym przywr贸ci膰 telefon do ustawie艅 fabrycznych tak by zwolni膰 przestrze艅 pami臋ci wewn臋trznej telefonu na kt贸rym b臋dziemy pobierali p贸藕niej gry. Gdy sformatowali艣my telefon pobieramy z marketu aplikacje GL to SD. Jak ju偶 pobierzemy i zainstalujemy aplikacje GL to SD na naszym telefonie uruchamiamy j膮. Aplikacja zapyta o pozwolenie na uzyskanie praw roota na kt贸re musimy si臋 zgodzi膰 je偶eli chcemy by aplikacja dzia艂a艂a. Wychodzimy z aplikacji i przechodzimy do marketu by pobra膰 interesuj膮c膮 nas gr臋 np. FIFA 14. Pobieramy gr臋 na pami臋膰 wewn臋trzn膮 telefonu wraz ze wszelkimi danymi po czym mo偶emy ow膮 gr臋 jeszcze na koniec uruchomi膰 po to by mie膰 pewno艣膰 偶e nie b臋d膮 pobierane dodatkowe dane (nie ka偶da gra pobiera dane od razu podczas pobierania klienta aplikacji z marketu. Wiele z nich podczas pierwszego uruchomienia prosi o pobranie danych gry.) Gdy ju偶 gra jest pobrana zamykamy j膮 i przechodzimy do wczesniej pobranej aplikacji GL to SD w celu przeniesienia plik贸w gry na kart臋. W aplikacji GL to SD naciskamy na klawisz nawigacyjny z paskami po czym wy艣wietli si臋 okienko w kt贸rym wybieramy 鈥濸rzenie艣 dane鈥. Nast臋pnie powinna pokaza膰 si臋 ikonka z gr膮 kt贸r膮 odhaczamy i dajemy przenie艣. Po tym wszystkim wyskoczy kolejne okienko z paskiem post臋pu kt贸ry jak dojdzie do ko艅ca oznacza膰 b臋dzie 偶e pliki zosta艂y pomy艣lnie przeniesione.

WA呕NE!!!
By uruchomi膰 gr臋 nale偶y wej艣膰 w aplikacje GL to SD i z dost臋pnej listy gier i aplikacji kt贸re przenie艣li艣my a kt贸ra wy艣wietlona jest od razu w g艂贸wnym oknie programu wybieramy gr臋 i wciskamy uruchom. Gra si臋 montuje automatycznie i uruchamia.
UWAGA!!!
Nie uruchamia膰 gier z ikonek dost臋pnych po instalacji w menu g艂贸wnym gdy偶 gry b臋d膮 zn贸w pobiera艂y dane do pami臋ci wewn臋trznej telefonu. Gry uruchamiane aplikacj膮 GL to SD tych danych nie pobieraj膮 ponownie.
merigan

Reklama

NOWO艢膯!!!

Re: Przenoszenie gier na kart臋 sd

Postprzez tomazs00 » 30 Sty 2014, 16:50

Poradnik dobry ,cho膰 ja u偶ywam link2SD ,kt贸ra mo偶e przenosi膰 dane sama od razu przy instalacji automatycznie i mo偶na uruchamia膰 aplikacje prosto z g艂贸wnego menu telefonu ,do dzia艂ania aplikacji potrzebna jest partycja ext na karcie pamieci ,gdzie przenoszone b臋d膮 dane ; )
tomazs00

Pochwa艂y: 96

Postprzez smogf » 31 Sty 2014, 09:22

W wersji GL to SD ktora mialem nie dalo sie przywrocic aplikacji z powrotem na pamiec wewnetrzna.
Lepsz jest Folder Mount. Pozatym moze on przeniesc KAZDA zainstalowana aplikacje na karte pamieci a GL to SD wybiera tylko niektore z nich.
LG Swift GT540
ROM: Zoe ROM 7.0
Jajko: 2.6.35-10-Cyanogenmod-GB miroslav_mm@woglinde #158
CPU: 245Mhz/600Mhz (880Mhz Stabilnie)
Swap: Brak
Karta: Toshiba 8GB Class 4
Fastboot
Recovery 5.0.2.7
PlusGSM
Awatar u偶ytkownika
smogf

Pochwa艂y: 44

Postprzez m5830 » 14 Maj 2014, 23:00

Hmm, na L7 II, wchodzac w aplikacje zainstalowane, mam przy kazdej grze mozliwosc 'przeniesc na SD' i teraz zastanawiam si臋 jakim cudem w takim razie ? ^^
m5830

Postprzez dacjan1193 » 01 Sie 2014, 12:50

Witam po zainstalowaniu gl to sd 艣ci膮gni臋cie gry podczas w艂膮czania programu wyskakuje mi ze nie.mam wystarczaj膮cych uprawnie艅 na w艂膮czenie tego programu ale mam tak偶e 艣ci膮gni臋ty ten 2 program link2sd i re偶 jest lipa bo nie mog臋 r贸wnie偶 przenie艣膰 gier bo opcje przenoszenia na kart臋 sd s膮 zablokowane najprawdopodobniej nie mam 2 folderow primary prosz臋 o pomoc mam LG l70 4.4.2 kit kat
dacjan1193

Postprzez dzony78 » 02 Sie 2014, 00:37

A masz root?
Awatar u偶ytkownika
dzony78

Pochwa艂y: 20

Postprzez eMcE » 21 Sie 2014, 12:06

m5830 napisa艂(a):Hmm, na L7 II, wchodzac w aplikacje zainstalowane, mam przy kazdej grze mozliwosc 'przeniesc na SD' i teraz zastanawiam si臋 jakim cudem w takim razie ? ^^

Pewnie to jest opcja przeniesienia na t膮 emulowan膮 SD, a nie external_SD.
Mi艂o艣膰 i prawda rz膮dz膮 :] a hipokrytom chooy w tylny exit :]
Awatar u偶ytkownika
eMcE

Miejscowo艣膰: Czo艂g.. Gdzie艣 na pustyni..
Pochwa艂y: 10

Postprzez eMcE » 21 Sie 2014, 12:07

dacjan1193 napisa艂(a):Witam po zainstalowaniu gl to sd 艣ci膮gni臋cie gry podczas w艂膮czania programu wyskakuje mi ze nie.mam wystarczaj膮cych uprawnie艅 na w艂膮czenie tego programu ale mam tak偶e 艣ci膮gni臋ty ten 2 program link2sd i re偶 jest lipa bo nie mog臋 r贸wnie偶 przenie艣膰 gier bo opcje przenoszenia na kart臋 sd s膮 zablokowane najprawdopodobniej nie mam 2 folderow primary prosz臋 o pomoc mam LG l70 4.4.2 kit kat

A KitKat nie ma czasami ootb zablokowanego zapisu na kart臋 external_SD?
Co艣 mi si臋 obi艂o o oczy, 偶e gugiel mu t膮 opcj臋 wykopa艂/zablokowa艂.
Awatar u偶ytkownika
eMcE

Postprzez dzony78 » 21 Sie 2014, 19:23

Jest modu艂 do xposed kt贸ry to odblokowuje.
Awatar u偶ytkownika
dzony78

Pochwa艂y: 20

Postprzez eMcE » 22 Sie 2014, 08:10

Aha, to oki.
No, ale musi mie膰 Xposed zainstalowane, a tym samym te偶 i root'a ;)
Awatar u偶ytkownika
eMcE

Wr贸膰 do Tunning i Poradniki

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰