• Reklama
Nowy Hit Nadchodzi!!!

[Poradnik] Jak zrootować Swifta L3 E400

W jaki sposób zmodować Swifta i inne przydatne tutoriale.

Re: [Poradnik] Jak zrootować Swifta L3 E400

Postprzez gac123 » 25 Lis 2012, 15:23

nie mogę włączyć opcji "Debugowanie USB"
gac123

Reklama

NOWOŚĆ!!!

Postprzez cichy_69 » 25 Lis 2012, 15:49

genbi napisał(a):cóż... mam to samo co kolega wyżej.!
czy mógł by ktoś pomóc ?

Kolego wyżej jak i inni.!

Jeżeli pojawia się wam to co 2 posty wyżej. tj. "Denied permission" czy coś w tym stylu.
Należy pobrać TE STEROWNIKI
Jeżeli wyskoczy wam jakiś błąd przy instalacji należy wejść do panelu sterowania i odinstalować "LGUnited..." po czym zainstalować to z linku (dla pewności zrestartować komputer).
A na konieć uruchomić spectrum root. (dla pewności "jako administrator")

Mam nadzieje, że pomogłem tym co mieli problem.!

mam te sterowniki, które zalecacie, i nadal ten sam scenriusz, te same błędy, probowalem robic to na dwoch komputrach i nadal nic ;< pomocy
cichy_69

Postprzez gaget3 » 26 Lis 2012, 10:39

Mnie komputer pobrał sterowniki, ale nie wszystkie. Zainstalowałem sobie program LG PC SUITE i spróbowałem jeszcze raz. Wtedy się udało i root też. Może zobacz takie rozwiązanie. :D
Inspektor Gaget :D
gaget3

Miejscowość: Kraków
Pochwały: 24

Postprzez nz_cris » 26 Lis 2012, 21:48

Moim zdaniem generalnie same banialuki piszecie niestety ;-)
Rootować można każdą wersję ROMu - V10m V10a - bez różnicy.
Problem tkwi w tym jak nasz komputer widzi telefon. Otóż należy:
-zainstalować sterowniki ze strony LG
-Podłączyć telefon w trybie Oprogramowanie PC, wraz z włączonym debugowaniem
-mając włączony telefon, wchodzimy w menadżera zadań i wyłączamy kartę sieciową LGE AndroidNet NDIS Ethernet Adapter i Modem LGE AndroidNet USB Modem (generalnie ma być włączony tylko ADB i Port COM) po czym restartujemy komputer!!!! - to istotny krok - telefonu nie ruszamy - przez cały czas ma być podpięty do kompa i włączony
- po restarcie kompa uruchamiamy Spectrum Root (ja używam akurat tego, myślę że oneClick też powinien zadziałać)
i po chwili cieszymy się zrootowanym telefonem.

Problemem jest właśnie to, że nasz komputer widzi telefon jako kartę sieciową i modem, przez to blokuje dostęp do systemu plików w urządzeniu którego "używa" i nie pozwala na nadpisywanie czy tworzenie w nim plików i folderów.

Sprawdziłem tę metodę na 6 wersjach softu - brandy Plus, Orange, T-Mobile w najnowszych wersjach i niebrandowane V10D V10K V10M - na każdej zadziałało po wyłączeniu w menadżerze urządzeń tego co wymieniłem, przed wyłączeniem Fail na każdym sofcie
nz_cris

Pochwały: 1

Postprzez gaget3 » 26 Lis 2012, 22:27

Po co te różne programy, co? Wystarczy, że zrobi dokładnie to co jest w pierwszym poście tego tematu. Konsola cmd, telefon, USB, sterowniki i program LG PC SUITE. Wtedy zaistaluje komputer wszystkie możliwe sterowniki po podłączeniu telefonu w trybie programowanie PC. Nie zapomnij też włączyć w telefonie trybu debugowania USB. To starczy. Ja tak robiłem roota do gt540 i e400. I to działa za każdym razem.
Inspektor Gaget :D
gaget3

Miejscowość: Kraków
Pochwały: 24

Postprzez nz_cris » 26 Lis 2012, 22:31

gaget3 napisał(a):Po co te różne programy, co? Wystarczy, że zrobi dokładnie to co jest w pierwszym poście tego tematu. Konsola cmd, telefon, USB, sterowniki i program LG PC SUITE. Wtedy zaistaluje komputer wszystkie możliwe sterowniki po podłączeniu telefonu w trybie programowanie PC. Nie zapomnij też włączyć w telefonie trybu debugowania USB. To starczy. Ja tak robiłem roota do gt540 i e400. I to działa za każdym razem.

w pierwszym poście też jest umieszczony program ;-)
nz_cris

Postprzez rabauken » 28 Lis 2012, 13:53

cichy_69 napisał(a):mam te sterowniki, które zalecacie, i nadal ten sam scenriusz, te same błędy, probowalem robic to na dwoch komputrach i nadal nic ;< pomocy

U mnie to samo. Wypróbowywałem na dwóch komputerach z Win Xp i Vista, sterowniki raz w podawanej tutaj wersji 3.6, raz najnowsze ze strony LG 3.8, raz PCSuit ze strony LG, raz PCSuitIV. W menedżerze urządzeń powyłączałem wszystko zostawiając tylko ADB i ciągle 'permission denied'. Co jeszcze można zrobić?
rabauken

Postprzez Alexus1998 » 02 Gru 2012, 01:38

Przyłączam się do pytania kolegi wyżej, odpowie ktoś, bo już straciłem nadzieję :(
Alexus1998

Postprzez michalw205 » 02 Gru 2012, 10:10

U mnie na Win 7 to samo. Żadne sterowniki nie pomagają, ani Lg PC Suite. Nie rusza go Spectrum root oraz SuperOneClick. Na innym komputerze też próbowałem. Ktoś ma rozwiązanie?
michalw205

Postprzez nz_cris » 02 Gru 2012, 12:29

Musi zostać ADB i połączenie przez port COM.
Bez portu COM telefon jest "niewidzialny" dla komputera

Oczywiście możecie próbować jeszcze przez uruchomienie Emergency Mode - wyłączamy telefon, wyciągamy baterię i podpinamy przez USB do kompa.
Jak wyczai ładowanie, wciskamy jednocześnie przyciski Power i VOL + i w tym momencie wkładamy baterię - jak zrobimy to dobrze, na ekranie ukazuje się EMERGENCY MODE i wtedy normalnie uruchamiamy Spectrum ROOT
nz_cris

PoprzedniaNastępna

Wróć do Tunning i Poradniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 5 gości