• Reklama
Nowy Hit Nadchodzi!!!

[L3][PORADNIK] Jak uratowa─ç LG e400?

[L3][PORADNIK] Jak uratowa─ç LG e400?

Postprzez gaget3 » 11 Sty 2013, 13:25

Zanim wykonasz cokolwiek, przeczytaj temat bardzo uwa┼╝nie. Ka┼╝dy z nas co┼Ť pewnie zepsu┼é. To wiadome, ale je┼Ťli chodzi o telefon to ju┼╝ zupe┼énie inna sprawa, bo naprawa nie jest ju┼╝ taka ┼éatwa. Mo┼╝e by─ç taka sytuacja, ┼╝e uda Wam si─Ö naprawi─ç telefon, albo go zepsujecie i bez serwisu si─Ö nie obejdzie. Podzieli┼éem ten poradnik na dwie wersje ze wzgl─Ödu na zaistnia┼ée sytuacje.

WERSJA 1
Pierwsza wersja poradnika jest prosta, a to dlatego, ┼╝e g┼é├│wn─ů rol─Ö odgrywa flash telefonu. Ka┼╝dy pr├│bowa┼é co┼Ť zmieni─ç w telefonie: czcionki, dzwonki, itp. Ale si─Ö nie spodoba┼éo i chcia┼é(a) wr├│ci─ç do pierwotnej postaci. Jednak po powrocie okaza┼éo si─Ö, ┼╝e telefon nie chce si─Ö w┼é─ůczy─ç tylko stoi na logu LG czy bootanimacji. W tym wypadku pomaga flash telefonu. Jak tego dokona─ç?

1. KDZ Update English
┼Üci─ůgnij program KDZ z tej strony:
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.4shared.com/zip/OfTPMca5/KDZ_Update_English.html

Program jest bez instalacyjny i gotowy do u┼╝ycia, ale to potem. Wypakuj go najlepiej na pulpit komputera.

2. Sterowniki LG
Po ┼Ťci─ůgni─Öciu programu ┼Ťci─ůgnij sterowniki LG i zainstaluj na komputerze.
http://www.4shared.com/zip/bfWlrN4d/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN3.html

3. Soft od LG
Teraz ┼Ťci─ůgnij niebrandowany soft od LG, kt├│ry potem wgrasz przez program KDZ. Mo┼╝na to zrobi─ç wchodz─ůc w ten link:
http://lg-phone-firmware.com/index.php?mod=Lg+Optimus+L3&paese=POL%2FPOLAND&id_mod=11

W tym wypadku oboj─Ötnie jaki pobierzemy, bo ka┼╝dy soft nam podejdzie.

4. LG Modem
Teraz wy┼é─ůcz LG Modem w swoim komputerze. Aby to zrobi─ç wejd┼║ w manager urz─ůdze┼ä, znajd┼║ zak┼éadk─Ö modem i wy┼é─ůcz LGE Virtual Modem.

5. Download Mode (Emergency Mode)
Zanim zaczniesz wgrywa─ç soft nale┼╝y na wy┼é─ůczonym telefonie w┼é─ůczy─ç tryb download mode klawiszami vol-, vol+ oraz power. Bez tego nie b─Ödziesz m├│g┼é/mog┼éa wgra─ç soft. Na koniec pod┼é─ůcz telefon pod USB. Us┼éyszysz charakterystyczny d┼║wi─Ök wykrycia telefonu przez komputer.

6. Wgrywanie softu
Teraz mo┼╝esz przyst─ůpi─ç do wgrywania softu. Otw├│rz program i tam gdzie pisze Software update wybierz nast─Öpuj─ůce parametry:
Type: 3GQCT
PhoneMode: DIAG
KDZ file - tu wybierz ┼Ťci─ůgni─Öty soft

Na sam koniec wybierz Launch software update. Zaczekaj, aż soft się wgra, a telefon uruchomi się ponownie. Udało Ci się uratować telefon.

WERSJA 2
Ta wersja jest trudniejsza, bo tu trzeba troch─Ö pog┼é├│wkowa─ç. Mamy naszego Swifta zrootowanego oraz wgrane Recovery i nagle po po┼é─ůczeniu do wifi telefon pokaza┼é, ┼╝e jest dost─Öpna aktualizacja systemu android. Wygl─ůda to niewinnie lecz, jak klikniecie aktualizuj oprogramowanie to telefon si─Ö zap─Ötli i b─Ödzie si─Ö ca┼éy czas w┼é─ůcza─ç Recovery. Jak temu zaradzi─ç?

1. KDZ Update English
┼Üci─ůgnij program KDZ z tej strony:
http://www.4shared.com/zip/OfTPMca5/KDZ_Update_English.html

Program jest bez instalacyjny i gotowy do u┼╝ycia, ale to potem. Wypakuj go najlepiej na pulpit komputera.

2. Sterowniki LG
Po ┼Ťci─ůgni─Öciu programu ┼Ťci─ůgnij sterowniki LG i zainstaluj na komputerze.
http://www.4shared.com/zip/bfWlrN4d/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN3.html

3. MicroAndroidPack
Teraz ┼Ťci─ůgnij MicroAndroidPack, czyli okrojone Android SDK (ADB oraz Fastboot). Wypakuj paczk─Ö najlepiej na pulpit komputera.
http://www.4shared.com/zip/AWrwNpBj/MicroAndroidPack.html

4. Recovery.img
Sprawd┼║ czy jest obraz recovery.img w folderze MicroAndroidPack/tools. Je┼Ťli nie to przenie┼Ť ten plik z MicroAndroidPack/tools/data do MicroAndroidPack/tools.

5. LG Modem
Teraz wy┼é─ůcz LG Modem w swoim komputerze. Aby to zrobi─ç wejd┼║ w manager urz─ůdze┼ä, znajd┼║ zak┼éadk─Ö modem i wy┼é─ůcz LGE Virtual Modem.

6. Bootloader
Teraz uruchom telefon, a┼╝ poka┼╝e si─Ö Recovery. Komendy ADB dzia┼éaj─ů w trybie Recovery. W MicroAndroidPack jet skrypt: Otw├│rz konsole CMD.bat. Uruchom to i wyskakuje wiersz polece┼ä. Tam wpisujesz:
adb reboot bootloader

Podpinasz telefon pod USB i wciskasz ENTER. Poczekaj, a┼╝ komputer wykryje telefon i po chwili przejdzie on w tryb fastboot.

7. Usuwanie Recovery
Teraz usu┼ä obecne Recovery, kt├│re masz wgrane wpisuj─ůc komend─Ö fastboot w konsoli CMD:
fastboot erase recovery

Recovery jest już usunięte. Ale to nie koniec zmartwień.

8. Wgrywanie nowego Recovery
Teraz wgraj recovery.img z paczki MicroAndroidPack. W konsoli CMD wpisz:
fastboot flash recovery recovery.img

Teraz masz wgrane Recovery z paczki.

9. Soft od LG
Teraz ┼Ťci─ůgnij niebrandowany soft od LG, kt├│ry potem wgrasz przez program KDZ. Mo┼╝na to zrobi─ç wchodz─ůc w ten link:
http://lg-phone-firmware.com/index.php?mod=Lg+Optimus+L3&paese=POL%2FPOLAND&id_mod=11

W tym wypadku nie b─Ödzie to oboj─Ötnie jaki soft pobierzemy. W tym wypadku potrzebny b─Ödzie soft V10c lub V10i, V10b oraz V10m. Dlaczego? Ostatni punkt wyja┼Ťnia dlaczego.

10. Download Mode (Emergency Mode)
Zanim zaczniesz wgrywa─ç soft nale┼╝y na wy┼é─ůczonym telefonie w┼é─ůczy─ç tryb download mode klawiszami vol-, vol+ oraz power. Bez tego nie b─Ödziesz m├│g┼é/mog┼éa wgra─ç soft. Na koniec pod┼é─ůcz telefon pod USB. Us┼éyszysz charakterystyczny d┼║wi─Ök wykrycia telefonu przez komputer.

11. Wgrywanie softu
Teraz mo┼╝esz przyst─ůpi─ç do wgrywania softu. Otw├│rz program i tam gdzie pisze Software update wybierz nast─Öpuj─ůce parametry:
Type: 3GQCT
PhoneMode: DIAG
KDZ file - tu wybierz ┼Ťci─ůgni─Öty soft

Na sam koniec wybierz Launch software update. Zaczekaj, a┼╝ soft si─Ö wgra, a telefon uruchomi si─Ö ponownie.
Po co wykonywa─ç flash 3 razy skoro mo┼╝na to zrobi─ç raz od razu do softu V10m. Pisz─Ö to, bo ja tak wgrywa┼éem i Ty te┼╝ tak zr├│b. Lepiej zrobi─ç d┼éu┼╝ej, a skutecznie ni┼╝ szybko i byle jak. Najpierw graj soft V10c lub V10i. Po restarcie telefon zatrzyma si─Ö na logu LG. Nawet po wyj─Öciu baterii telefon nie b─Ödzie wykrywalny przez komputer, wi─Öc do bootloadera si─Ö nie dostaniesz. Nast─Öpnie wgraj soft V10b. Po restarcie telefon b─Ödzie na przemian pokazywa┼é logo LG i bia┼éy ekran. Na koniec graj soft V10m. Ten soft postawi telefon na nogi. Poka┼╝e si─Ö niebieski ekran z aktualizacj─ů jaka mia┼éa by─ç przeprowadzona, ale si─Ö nie zainstaluje (wyskoczy b┼é─ůd) i telefon uruchomi si─Ö ponownie. Ja tak uratowa┼éem sw├│j telefon (LG E400).

NIE PONOSZ─ś ODPOWIEDZIALNO┼ÜCI ZA USZKODZENIA TELEFONU!!

Pochwały przyznane za posta: 4
Inspektor Gaget :D
gaget3

Miejscowo┼Ť─ç: Krak├│w
Pochwały: 24

Reklama

NOWO┼Ü─ć!!!

Re: [L3][PORADNIK] Jak uratowa─ç LG e400?

Postprzez matex155 » 16 Sty 2013, 18:33

mi wyskakuje waiting for device
matex155

Postprzez gaget3 » 17 Sty 2013, 19:24

Masz wgrane wszystkie sterowniki od LG? I gdzie utkn─ů┼ée┼Ť? Jaki punkt?
gaget3

Postprzez matex155 » 17 Sty 2013, 22:33

No wpisuj─Ö pierwsz─ů komend─Ö, jest ok, w┼é─ůcza si─Ö ten fastboot w telefonie i potem jak wpisuj─Ö drug─ů komend─Ö, to jest waiting for device i stoi. Sterowniki mam zainstalowane wszystkie, wi─Öc nie wiem co mo┼╝e by─ç przyczyn─ů niedzia┼éania tego. Mo┼╝liwe, ┼╝e sterowniki kt├│re da┼ée┼Ť s─ů z┼ée, ale fona mi wykrywa. Prosz─Ö o pomoc.
matex155

Postprzez karpik572 » 18 Sty 2013, 12:00

[quote="gaget3"]Mam problem otóż robiłem flasha po zakonczeniu jest succes ale jak właczam telefon to jest animacja lg i potem wyskakuje mi biały ekran i sie restartuje i tak cały czas nie wiem co robic dalej pomocy
karpik572

Postprzez gaget3 » 18 Sty 2013, 13:11

karpik572 napisał(a):Mam problem otóż robiłem flasha po zakonczeniu jest succes ale jak właczam telefon to jest animacja lg i potem wyskakuje mi biały ekran i sie restartuje i tak cały czas nie wiem co robic dalej pomocy

A zrobi┼ée┼Ť dok┼éadnie tak jak jest w 11 punkcie?
Najpierw graj soft V10c lub V10i. Po restarcie telefon zatrzyma si─Ö na logu LG. Nawet po wyj─Öciu baterii telefon nie b─Ödzie wykrywalny przez komputer, wi─Öc do bootloadera si─Ö nie dostaniesz. Nast─Öpnie wgraj soft V10b. Po restarcie telefon b─Ödzie na przemian pokazywa┼é logo LG i bia┼éy ekran. Na koniec graj soft V10m. Ten soft postawi telefon na nogi. Poka┼╝e si─Ö niebieski ekran z aktualizacj─ů jaka mia┼éa by─ç przeprowadzona, ale si─Ö nie zainstaluje (wyskoczy b┼é─ůd) i telefon uruchomi si─Ö ponownie.
gaget3

Postprzez matex155 » 18 Sty 2013, 13:14

gaget to co mam zrobic nwm juz sam
matex155

Postprzez gaget3 » 18 Sty 2013, 13:16

matex155 napisa┼é(a):No wpisuj─Ö pierwsz─ů komend─Ö, jest ok, w┼é─ůcza si─Ö ten fastboot w telefonie i potem jak wpisuj─Ö drug─ů komend─Ö, to jest waiting for device i stoi.

No nie wiem. Mnie ruszyło za pierwszym razem.

matex155 napisa┼é(a):Sterowniki mam zainstalowane wszystkie, wi─Öc nie wiem co mo┼╝e by─ç przyczyn─ů niedzia┼éania tego. Mo┼╝liwe, ┼╝e sterowniki kt├│re da┼ée┼Ť s─ů z┼ée, ale fona mi wykrywa.

To s─ů te same sterowniki co od LG.
gaget3

Postprzez matex155 » 18 Sty 2013, 13:21

jest tak jak za 1 razem podlacze dziala ajak juz 2 komende wpisze to nie ma
matex155

Postprzez matex155 » 18 Sty 2013, 13:22

jak ten modem usunac
matex155

Nast─Öpna

Wr├│─ç do FW/ROM L3

Kto jest na forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Brak zarejestrowanych u┼╝ytkownik├│w oraz 6 go┼Ťci