• Reklama

[L3][PORADNIK] Jak uratować LG e400?

W jaki sposób zmodować Swifta i inne przydatne tutoriale.

[L3][PORADNIK] Jak uratować LG e400?

Postprzez gaget3 » 11 Sty 2013, 13:25

Zanim wykonasz cokolwiek, przeczytaj temat bardzo uważnie. Każdy z nas coś pewnie zepsuł. To wiadome, ale jeśli chodzi o telefon to już zupełnie inna sprawa, bo naprawa nie jest już taka łatwa. Może być taka sytuacja, że uda Wam się naprawić telefon, albo go zepsujecie i bez serwisu się nie obejdzie. Podzieliłem ten poradnik na dwie wersje ze względu na zaistniałe sytuacje.

WERSJA 1
Pierwsza wersja poradnika jest prosta, a to dlatego, że główną rolę odgrywa flash telefonu. Każdy próbował coś zmienić w telefonie: czcionki, dzwonki, itp. Ale się nie spodobało i chciał(a) wrócić do pierwotnej postaci. Jednak po powrocie okazało się, że telefon nie chce się włączyć tylko stoi na logu LG czy bootanimacji. W tym wypadku pomaga flash telefonu. Jak tego dokonać?

1. KDZ Update English
Ściągnij program KDZ z tej strony:
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.4shared.com/zip/OfTPMca5/KDZ_Update_English.html

Program jest bez instalacyjny i gotowy do użycia, ale to potem. Wypakuj go najlepiej na pulpit komputera.

2. Sterowniki LG
Po ściągnięciu programu ściągnij sterowniki LG i zainstaluj na komputerze.
http://www.4shared.com/zip/bfWlrN4d/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN3.html

3. Soft od LG
Teraz ściągnij niebrandowany soft od LG, który potem wgrasz przez program KDZ. Można to zrobić wchodząc w ten link:
http://lg-phone-firmware.com/index.php?mod=Lg+Optimus+L3&paese=POL%2FPOLAND&id_mod=11

W tym wypadku obojętnie jaki pobierzemy, bo każdy soft nam podejdzie.

4. LG Modem
Teraz wyłącz LG Modem w swoim komputerze. Aby to zrobić wejdź w manager urządzeń, znajdź zakładkę modem i wyłącz LGE Virtual Modem.

5. Download Mode (Emergency Mode)
Zanim zaczniesz wgrywać soft należy na wyłączonym telefonie włączyć tryb download mode klawiszami vol-, vol+ oraz power. Bez tego nie będziesz mógł/mogła wgrać soft. Na koniec podłącz telefon pod USB. Usłyszysz charakterystyczny dźwięk wykrycia telefonu przez komputer.

6. Wgrywanie softu
Teraz możesz przystąpić do wgrywania softu. Otwórz program i tam gdzie pisze Software update wybierz następujące parametry:
Type: 3GQCT
PhoneMode: DIAG
KDZ file - tu wybierz ściągnięty soft

Na sam koniec wybierz Launch software update. Zaczekaj, aż soft się wgra, a telefon uruchomi się ponownie. Udało Ci się uratować telefon.

WERSJA 2
Ta wersja jest trudniejsza, bo tu trzeba trochę pogłówkować. Mamy naszego Swifta zrootowanego oraz wgrane Recovery i nagle po połączeniu do wifi telefon pokazał, że jest dostępna aktualizacja systemu android. Wygląda to niewinnie lecz, jak klikniecie aktualizuj oprogramowanie to telefon się zapętli i będzie się cały czas włączać Recovery. Jak temu zaradzić?

1. KDZ Update English
Ściągnij program KDZ z tej strony:
http://www.4shared.com/zip/OfTPMca5/KDZ_Update_English.html

Program jest bez instalacyjny i gotowy do użycia, ale to potem. Wypakuj go najlepiej na pulpit komputera.

2. Sterowniki LG
Po ściągnięciu programu ściągnij sterowniki LG i zainstaluj na komputerze.
http://www.4shared.com/zip/bfWlrN4d/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN3.html

3. MicroAndroidPack
Teraz ściągnij MicroAndroidPack, czyli okrojone Android SDK (ADB oraz Fastboot). Wypakuj paczkę najlepiej na pulpit komputera.
http://www.4shared.com/zip/AWrwNpBj/MicroAndroidPack.html

4. Recovery.img
Sprawdź czy jest obraz recovery.img w folderze MicroAndroidPack/tools. Jeśli nie to przenieś ten plik z MicroAndroidPack/tools/data do MicroAndroidPack/tools.

5. LG Modem
Teraz wyłącz LG Modem w swoim komputerze. Aby to zrobić wejdź w manager urządzeń, znajdź zakładkę modem i wyłącz LGE Virtual Modem.

6. Bootloader
Teraz uruchom telefon, aż pokaże się Recovery. Komendy ADB działają w trybie Recovery. W MicroAndroidPack jet skrypt: Otwórz konsole CMD.bat. Uruchom to i wyskakuje wiersz poleceń. Tam wpisujesz:
adb reboot bootloader

Podpinasz telefon pod USB i wciskasz ENTER. Poczekaj, aż komputer wykryje telefon i po chwili przejdzie on w tryb fastboot.

7. Usuwanie Recovery
Teraz usuń obecne Recovery, które masz wgrane wpisując komendę fastboot w konsoli CMD:
fastboot erase recovery

Recovery jest już usunięte. Ale to nie koniec zmartwień.

8. Wgrywanie nowego Recovery
Teraz wgraj recovery.img z paczki MicroAndroidPack. W konsoli CMD wpisz:
fastboot flash recovery recovery.img

Teraz masz wgrane Recovery z paczki.

9. Soft od LG
Teraz ściągnij niebrandowany soft od LG, który potem wgrasz przez program KDZ. Można to zrobić wchodząc w ten link:
http://lg-phone-firmware.com/index.php?mod=Lg+Optimus+L3&paese=POL%2FPOLAND&id_mod=11

W tym wypadku nie będzie to obojętnie jaki soft pobierzemy. W tym wypadku potrzebny będzie soft V10c lub V10i, V10b oraz V10m. Dlaczego? Ostatni punkt wyjaśnia dlaczego.

10. Download Mode (Emergency Mode)
Zanim zaczniesz wgrywać soft należy na wyłączonym telefonie włączyć tryb download mode klawiszami vol-, vol+ oraz power. Bez tego nie będziesz mógł/mogła wgrać soft. Na koniec podłącz telefon pod USB. Usłyszysz charakterystyczny dźwięk wykrycia telefonu przez komputer.

11. Wgrywanie softu
Teraz możesz przystąpić do wgrywania softu. Otwórz program i tam gdzie pisze Software update wybierz następujące parametry:
Type: 3GQCT
PhoneMode: DIAG
KDZ file - tu wybierz ściągnięty soft

Na sam koniec wybierz Launch software update. Zaczekaj, aż soft się wgra, a telefon uruchomi się ponownie.
Po co wykonywać flash 3 razy skoro można to zrobić raz od razu do softu V10m. Piszę to, bo ja tak wgrywałem i Ty też tak zrób. Lepiej zrobić dłużej, a skutecznie niż szybko i byle jak. Najpierw graj soft V10c lub V10i. Po restarcie telefon zatrzyma się na logu LG. Nawet po wyjęciu baterii telefon nie będzie wykrywalny przez komputer, więc do bootloadera się nie dostaniesz. Następnie wgraj soft V10b. Po restarcie telefon będzie na przemian pokazywał logo LG i biały ekran. Na koniec graj soft V10m. Ten soft postawi telefon na nogi. Pokaże się niebieski ekran z aktualizacją jaka miała być przeprowadzona, ale się nie zainstaluje (wyskoczy błąd) i telefon uruchomi się ponownie. Ja tak uratowałem swój telefon (LG E400).

NIE PONOSZĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA USZKODZENIA TELEFONU!!

Pochwały przyznane za posta: 4
Inspektor Gaget :D
gaget3

Miejscowość: Kraków
Pochwały: 24

Reklama

NOWOŚĆ!!!

Re: [L3][PORADNIK] Jak uratować LG e400?

Postprzez matex155 » 16 Sty 2013, 18:33

mi wyskakuje waiting for device
matex155

Postprzez gaget3 » 17 Sty 2013, 19:24

Masz wgrane wszystkie sterowniki od LG? I gdzie utknąłeś? Jaki punkt?
gaget3

Postprzez matex155 » 17 Sty 2013, 22:33

No wpisuję pierwszą komendę, jest ok, włącza się ten fastboot w telefonie i potem jak wpisuję drugą komendę, to jest waiting for device i stoi. Sterowniki mam zainstalowane wszystkie, więc nie wiem co może być przyczyną niedziałania tego. Możliwe, że sterowniki które dałeś są złe, ale fona mi wykrywa. Proszę o pomoc.
matex155

Postprzez karpik572 » 18 Sty 2013, 12:00

[quote="gaget3"]Mam problem otóż robiłem flasha po zakonczeniu jest succes ale jak właczam telefon to jest animacja lg i potem wyskakuje mi biały ekran i sie restartuje i tak cały czas nie wiem co robic dalej pomocy
karpik572

Postprzez gaget3 » 18 Sty 2013, 13:11

karpik572 napisał(a):Mam problem otóż robiłem flasha po zakonczeniu jest succes ale jak właczam telefon to jest animacja lg i potem wyskakuje mi biały ekran i sie restartuje i tak cały czas nie wiem co robic dalej pomocy

A zrobiłeś dokładnie tak jak jest w 11 punkcie?
Najpierw graj soft V10c lub V10i. Po restarcie telefon zatrzyma się na logu LG. Nawet po wyjęciu baterii telefon nie będzie wykrywalny przez komputer, więc do bootloadera się nie dostaniesz. Następnie wgraj soft V10b. Po restarcie telefon będzie na przemian pokazywał logo LG i biały ekran. Na koniec graj soft V10m. Ten soft postawi telefon na nogi. Pokaże się niebieski ekran z aktualizacją jaka miała być przeprowadzona, ale się nie zainstaluje (wyskoczy błąd) i telefon uruchomi się ponownie.
gaget3

Postprzez matex155 » 18 Sty 2013, 13:14

gaget to co mam zrobic nwm juz sam
matex155

Postprzez gaget3 » 18 Sty 2013, 13:16

matex155 napisał(a):No wpisuję pierwszą komendę, jest ok, włącza się ten fastboot w telefonie i potem jak wpisuję drugą komendę, to jest waiting for device i stoi.

No nie wiem. Mnie ruszyło za pierwszym razem.

matex155 napisał(a):Sterowniki mam zainstalowane wszystkie, więc nie wiem co może być przyczyną niedziałania tego. Możliwe, że sterowniki które dałeś są złe, ale fona mi wykrywa.

To są te same sterowniki co od LG.
gaget3

Postprzez matex155 » 18 Sty 2013, 13:21

jest tak jak za 1 razem podlacze dziala ajak juz 2 komende wpisze to nie ma
matex155

Postprzez matex155 » 18 Sty 2013, 13:22

jak ten modem usunac
matex155

Następna

Wróć do Tunning i Poradniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość