[L3][PORADNIK] Jak uratowa膰 LG e400?

[L3][PORADNIK] Jak uratowa膰 LG e400?

Postprzez gaget3 » 11 Sty 2013, 13:25

Zanim wykonasz cokolwiek, przeczytaj temat bardzo uwa偶nie. Ka偶dy z nas co艣 pewnie zepsu艂. To wiadome, ale je艣li chodzi o telefon to ju偶 zupe艂nie inna sprawa, bo naprawa nie jest ju偶 taka 艂atwa. Mo偶e by膰 taka sytuacja, 偶e uda Wam si臋 naprawi膰 telefon, albo go zepsujecie i bez serwisu si臋 nie obejdzie. Podzieli艂em ten poradnik na dwie wersje ze wzgl臋du na zaistnia艂e sytuacje.

WERSJA 1
Pierwsza wersja poradnika jest prosta, a to dlatego, 偶e g艂贸wn膮 rol臋 odgrywa flash telefonu. Ka偶dy pr贸bowa艂 co艣 zmieni膰 w telefonie: czcionki, dzwonki, itp. Ale si臋 nie spodoba艂o i chcia艂(a) wr贸ci膰 do pierwotnej postaci. Jednak po powrocie okaza艂o si臋, 偶e telefon nie chce si臋 w艂膮czy膰 tylko stoi na logu LG czy bootanimacji. W tym wypadku pomaga flash telefonu. Jak tego dokona膰?

1. KDZ Update English
艢ci膮gnij program KDZ z tej strony:
Kod: Zaznacz wszystko
http://www.4shared.com/zip/OfTPMca5/KDZ_Update_English.html

Program jest bez instalacyjny i gotowy do u偶ycia, ale to potem. Wypakuj go najlepiej na pulpit komputera.

2. Sterowniki LG
Po 艣ci膮gni臋ciu programu 艣ci膮gnij sterowniki LG i zainstaluj na komputerze.
http://www.4shared.com/zip/bfWlrN4d/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN3.html

3. Soft od LG
Teraz 艣ci膮gnij niebrandowany soft od LG, kt贸ry potem wgrasz przez program KDZ. Mo偶na to zrobi膰 wchodz膮c w ten link:
http://lg-phone-firmware.com/index.php?mod=Lg+Optimus+L3&paese=POL%2FPOLAND&id_mod=11

W tym wypadku oboj臋tnie jaki pobierzemy, bo ka偶dy soft nam podejdzie.

4. LG Modem
Teraz wy艂膮cz LG Modem w swoim komputerze. Aby to zrobi膰 wejd藕 w manager urz膮dze艅, znajd藕 zak艂adk臋 modem i wy艂膮cz LGE Virtual Modem.

5. Download Mode (Emergency Mode)
Zanim zaczniesz wgrywa膰 soft nale偶y na wy艂膮czonym telefonie w艂膮czy膰 tryb download mode klawiszami vol-, vol+ oraz power. Bez tego nie b臋dziesz m贸g艂/mog艂a wgra膰 soft. Na koniec pod艂膮cz telefon pod USB. Us艂yszysz charakterystyczny d藕wi臋k wykrycia telefonu przez komputer.

6. Wgrywanie softu
Teraz mo偶esz przyst膮pi膰 do wgrywania softu. Otw贸rz program i tam gdzie pisze Software update wybierz nast臋puj膮ce parametry:
Type: 3GQCT
PhoneMode: DIAG
KDZ file - tu wybierz 艣ci膮gni臋ty soft

Na sam koniec wybierz Launch software update. Zaczekaj, a偶 soft si臋 wgra, a telefon uruchomi si臋 ponownie. Uda艂o Ci si臋 uratowa膰 telefon.

WERSJA 2
Ta wersja jest trudniejsza, bo tu trzeba troch臋 pog艂贸wkowa膰. Mamy naszego Swifta zrootowanego oraz wgrane Recovery i nagle po po艂膮czeniu do wifi telefon pokaza艂, 偶e jest dost臋pna aktualizacja systemu android. Wygl膮da to niewinnie lecz, jak klikniecie aktualizuj oprogramowanie to telefon si臋 zap臋tli i b臋dzie si臋 ca艂y czas w艂膮cza膰 Recovery. Jak temu zaradzi膰?

1. KDZ Update English
艢ci膮gnij program KDZ z tej strony:
http://www.4shared.com/zip/OfTPMca5/KDZ_Update_English.html

Program jest bez instalacyjny i gotowy do u偶ycia, ale to potem. Wypakuj go najlepiej na pulpit komputera.

2. Sterowniki LG
Po 艣ci膮gni臋ciu programu 艣ci膮gnij sterowniki LG i zainstaluj na komputerze.
http://www.4shared.com/zip/bfWlrN4d/LGUnitedMobileDriver_S4981MAN3.html

3. MicroAndroidPack
Teraz 艣ci膮gnij MicroAndroidPack, czyli okrojone Android SDK (ADB oraz Fastboot). Wypakuj paczk臋 najlepiej na pulpit komputera.
http://www.4shared.com/zip/AWrwNpBj/MicroAndroidPack.html

4. Recovery.img
Sprawd藕 czy jest obraz recovery.img w folderze MicroAndroidPack/tools. Je艣li nie to przenie艣 ten plik z MicroAndroidPack/tools/data do MicroAndroidPack/tools.

5. LG Modem
Teraz wy艂膮cz LG Modem w swoim komputerze. Aby to zrobi膰 wejd藕 w manager urz膮dze艅, znajd藕 zak艂adk臋 modem i wy艂膮cz LGE Virtual Modem.

6. Bootloader
Teraz uruchom telefon, a偶 poka偶e si臋 Recovery. Komendy ADB dzia艂aj膮 w trybie Recovery. W MicroAndroidPack jet skrypt: Otw贸rz konsole CMD.bat. Uruchom to i wyskakuje wiersz polece艅. Tam wpisujesz:
adb reboot bootloader

Podpinasz telefon pod USB i wciskasz ENTER. Poczekaj, a偶 komputer wykryje telefon i po chwili przejdzie on w tryb fastboot.

7. Usuwanie Recovery
Teraz usu艅 obecne Recovery, kt贸re masz wgrane wpisuj膮c komend臋 fastboot w konsoli CMD:
fastboot erase recovery

Recovery jest ju偶 usuni臋te. Ale to nie koniec zmartwie艅.

8. Wgrywanie nowego Recovery
Teraz wgraj recovery.img z paczki MicroAndroidPack. W konsoli CMD wpisz:
fastboot flash recovery recovery.img

Teraz masz wgrane Recovery z paczki.

9. Soft od LG
Teraz 艣ci膮gnij niebrandowany soft od LG, kt贸ry potem wgrasz przez program KDZ. Mo偶na to zrobi膰 wchodz膮c w ten link:
http://lg-phone-firmware.com/index.php?mod=Lg+Optimus+L3&paese=POL%2FPOLAND&id_mod=11

W tym wypadku nie b臋dzie to oboj臋tnie jaki soft pobierzemy. W tym wypadku potrzebny b臋dzie soft V10c lub V10i, V10b oraz V10m. Dlaczego? Ostatni punkt wyja艣nia dlaczego.

10. Download Mode (Emergency Mode)
Zanim zaczniesz wgrywa膰 soft nale偶y na wy艂膮czonym telefonie w艂膮czy膰 tryb download mode klawiszami vol-, vol+ oraz power. Bez tego nie b臋dziesz m贸g艂/mog艂a wgra膰 soft. Na koniec pod艂膮cz telefon pod USB. Us艂yszysz charakterystyczny d藕wi臋k wykrycia telefonu przez komputer.

11. Wgrywanie softu
Teraz mo偶esz przyst膮pi膰 do wgrywania softu. Otw贸rz program i tam gdzie pisze Software update wybierz nast臋puj膮ce parametry:
Type: 3GQCT
PhoneMode: DIAG
KDZ file - tu wybierz 艣ci膮gni臋ty soft

Na sam koniec wybierz Launch software update. Zaczekaj, a偶 soft si臋 wgra, a telefon uruchomi si臋 ponownie.
Po co wykonywa膰 flash 3 razy skoro mo偶na to zrobi膰 raz od razu do softu V10m. Pisz臋 to, bo ja tak wgrywa艂em i Ty te偶 tak zr贸b. Lepiej zrobi膰 d艂u偶ej, a skutecznie ni偶 szybko i byle jak. Najpierw graj soft V10c lub V10i. Po restarcie telefon zatrzyma si臋 na logu LG. Nawet po wyj臋ciu baterii telefon nie b臋dzie wykrywalny przez komputer, wi臋c do bootloadera si臋 nie dostaniesz. Nast臋pnie wgraj soft V10b. Po restarcie telefon b臋dzie na przemian pokazywa艂 logo LG i bia艂y ekran. Na koniec graj soft V10m. Ten soft postawi telefon na nogi. Poka偶e si臋 niebieski ekran z aktualizacj膮 jaka mia艂a by膰 przeprowadzona, ale si臋 nie zainstaluje (wyskoczy b艂膮d) i telefon uruchomi si臋 ponownie. Ja tak uratowa艂em sw贸j telefon (LG E400).

NIE PONOSZ臉 ODPOWIEDZIALNO艢CI ZA USZKODZENIA TELEFONU!!

Pochwa艂y przyznane za posta: 4
Inspektor Gaget :D
gaget3

Miejscowo艣膰: Krak贸w
Pochwa艂y: 24

Re: [L3][PORADNIK] Jak uratowa膰 LG e400?

Postprzez matex155 » 16 Sty 2013, 18:33

mi wyskakuje waiting for device
matex155

Postprzez gaget3 » 17 Sty 2013, 19:24

Masz wgrane wszystkie sterowniki od LG? I gdzie utkn膮艂e艣? Jaki punkt?
gaget3

Postprzez matex155 » 17 Sty 2013, 22:33

No wpisuj臋 pierwsz膮 komend臋, jest ok, w艂膮cza si臋 ten fastboot w telefonie i potem jak wpisuj臋 drug膮 komend臋, to jest waiting for device i stoi. Sterowniki mam zainstalowane wszystkie, wi臋c nie wiem co mo偶e by膰 przyczyn膮 niedzia艂ania tego. Mo偶liwe, 偶e sterowniki kt贸re da艂e艣 s膮 z艂e, ale fona mi wykrywa. Prosz臋 o pomoc.
matex155

Postprzez karpik572 » 18 Sty 2013, 12:00

[quote="gaget3"]Mam problem ot贸偶 robi艂em flasha po zakonczeniu jest succes ale jak w艂aczam telefon to jest animacja lg i potem wyskakuje mi bia艂y ekran i sie restartuje i tak ca艂y czas nie wiem co robic dalej pomocy
karpik572

Postprzez gaget3 » 18 Sty 2013, 13:11

karpik572 napisa艂(a):Mam problem ot贸偶 robi艂em flasha po zakonczeniu jest succes ale jak w艂aczam telefon to jest animacja lg i potem wyskakuje mi bia艂y ekran i sie restartuje i tak ca艂y czas nie wiem co robic dalej pomocy

A zrobi艂e艣 dok艂adnie tak jak jest w 11 punkcie?
Najpierw graj soft V10c lub V10i. Po restarcie telefon zatrzyma si臋 na logu LG. Nawet po wyj臋ciu baterii telefon nie b臋dzie wykrywalny przez komputer, wi臋c do bootloadera si臋 nie dostaniesz. Nast臋pnie wgraj soft V10b. Po restarcie telefon b臋dzie na przemian pokazywa艂 logo LG i bia艂y ekran. Na koniec graj soft V10m. Ten soft postawi telefon na nogi. Poka偶e si臋 niebieski ekran z aktualizacj膮 jaka mia艂a by膰 przeprowadzona, ale si臋 nie zainstaluje (wyskoczy b艂膮d) i telefon uruchomi si臋 ponownie.
gaget3

Postprzez matex155 » 18 Sty 2013, 13:14

gaget to co mam zrobic nwm juz sam
matex155

Postprzez gaget3 » 18 Sty 2013, 13:16

matex155 napisa艂(a):No wpisuj臋 pierwsz膮 komend臋, jest ok, w艂膮cza si臋 ten fastboot w telefonie i potem jak wpisuj臋 drug膮 komend臋, to jest waiting for device i stoi.

No nie wiem. Mnie ruszy艂o za pierwszym razem.

matex155 napisa艂(a):Sterowniki mam zainstalowane wszystkie, wi臋c nie wiem co mo偶e by膰 przyczyn膮 niedzia艂ania tego. Mo偶liwe, 偶e sterowniki kt贸re da艂e艣 s膮 z艂e, ale fona mi wykrywa.

To s膮 te same sterowniki co od LG.
gaget3

Postprzez matex155 » 18 Sty 2013, 13:21

jest tak jak za 1 razem podlacze dziala ajak juz 2 komende wpisze to nie ma
matex155

Postprzez matex155 » 18 Sty 2013, 13:22

jak ten modem usunac
matex155

Nast臋pna

Wr贸膰 do FW/ROM L3

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 2 go艣ci