CyanideL ROM for LG G3! [Android 5.1.1]

CyanideL ROM for LG G3! [Android 5.1.1]

Postprzez eMcE » 16 Cze 2015, 10:59

Okej, widz臋, 偶e nie ma tu na forum zbyt wiele w temacie alternatywnych ROM'贸w dla G3,
wi臋c pozwol臋 sobie zapoda膰 linka do tutoriala o "CyanideL":
Kod: Zaznacz wszystko
http://lgg3root.com/t-mobile-g3-roms/cyanidel-rom-for-lg-g3-android-5-1-1/

Kto艣 z was posiada 贸w ROM, lub testowa艂 go? Jak wra偶enia?
--
Edit:
Sam rom jest niez艂y. Sporo opcji, szybki jest, bateria trzyma do艣膰 d艂ugo.. Znacznie d艂u偶ej,
ani偶eli na stocku. Og贸lnie pozytywne wra偶enie.
Przynajmniej tak by艂o, gdy instalowa艂em wersj臋 16.x.

Po aktualizacji do 18.x zacz臋艂y si臋 schody..
Rom okej, fajnie dzia艂a艂, ale autor zwyczajnie przegi膮艂. Chcia艂 chyba i艣膰 za t膮聽og贸ln膮
mod膮 ostatni膮 i wrzuci艂 w system "APS" (Anti-Piracy Settings zwane inaczej Content Guard).
Zapomnia艂 jedynie doda膰 opcj臋 wy艂膮czenia tego dziadostwa, albo chocia偶 dodawania
niekt贸rych aplikacji do jakiej艣 listy wyj膮tk贸w.

Ja rozumiem, 偶e piracenie jest BEEE, z艂e i w og贸le do doopy.. Spoko, ta kwestia jest jasna.
Lecz drogi autor zap臋dzi艂 si臋聽bardo w swej arogancji i zadzieraniu nosa i zwyczajnie ola艂 nas user贸w.
Ten niedopracowany i wadliwie dzia艂aj膮cy "system antypiracki" potrafi wykopa膰 w kosmos aplikacje
zupe艂nie nieszkodliwe, legalne, czy s艂u偶膮ce u偶ytkownikom do zupe艂nie innych cel贸w, ani偶eli piracenie.
Ja na przyk艂ad u偶ywa艂em LuckyPatcher'a tylko i wy艂膮cznie do blokowania kurewsko namolnych reklam,
kt贸rych niczym innym nie da艂o si臋 wywali膰.

APS uniemo偶liwia instalacj臋 i jakiekolwiek u偶ywanie LuckyPatcher'a, a co za tym idzie, mega-hordy reklam
zu偶ywaj膮 m贸j transfer i zwyczajnie jestem w tym momencie naci膮gany na kas臋! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Takich myk贸w jest znacznie wi臋cej. Ludzie si臋 w艣ciekaj膮, protestuj膮 i nic.
Oczywi艣cie autor nie zapyta艂 swoich u偶ytkownik贸w, co oni na to, co s膮dz膮, czy chc膮 co艣 takiego itd.
Absolutnie zero s艂owa.

Ca艂o艣膰 t膮聽jeszcze by艂bym w stanie zrozumie膰. Sam te偶 programuj臋, pisz臋 jakie艣 linuchowe rzeczy,
czy naprawiam dla spo艂eczno艣ci i wiem ile czasu oraz wysi艂ku to potrafi kosztowa膰.
Poza tym szanuj臋 czyj膮艣聽prac臋 i za ni膮 p艂ac臋.
Ale..

To co zasz艂o p贸藕niej, wykluczy艂o pana autora kompletnie poza jakikolwiek nawias.
Nie tylko jako programisty, ale r贸wnie偶 jako cz艂owieka, kt贸ry powinien supportowa膰 swoje dzie艂o i dba膰 o swych user贸w.

Dlaczego? Ano z, powodu absolutnie krety艅skiego traktowania u偶ytkownik贸w przez g艂贸wnego developera.
Kawa艂ek rozmowy z nim macie na screenach poni偶ej..

Image

Image

Rozmowa by艂a nieco d艂u偶sza.. Zacz臋艂a si臋聽od pyta艅 odno艣nie tej 藕le dzia艂aj膮cej funkcjonalno艣ci.
Po wymianie kilku koment贸w, pan BR zacz膮艂 schodzi膰 niestety w stron臋聽chamskich przytyk贸w,
bezczelnych tekst贸w, oraz innych podobnych zagrywek, no i sko艅czy艂o si臋聽na tym co wida膰..

Po prostu 偶enada! W膮tek oczywi艣cie zosta艂 usuni臋ty z G+, a mnie pan Brett Rogers zaraz ostentacyjnie zablokowa艂.
Kole艣 si臋 zachowuje jak rozmieszczone, bezczelne dziecko z kilogramem much w nosie. Pusty 艣miech.. Nic wi臋cej.

Oczywi艣cie na temat zwrotu wp艂aconych mu pieni臋dzy (donacji) do dnia dzisiejszego pan si臋 s艂owem nie odezwa艂.
Nie pozosta艂o nic innego, jak powiadomi膰 prawnik贸w oraz wszcz膮膰 przeciw panu post臋powanie odszkodowawcze
z tytu艂u wy艂udzenia oraz poniesionych strat dodatkowych. Co zosta艂o ju偶 zrobione.

Niestety, czasem niekt贸rym ludziom nic innego poza pozwem nie dociera do g艂owy.
Przykro tylko, 偶e trzeba si臋ga膰聽po a偶 tak skrajne 艣rodki.

C贸偶.. powiedzie膰 wi臋cej? Hmm..
Je艣li kto艣 chce u偶ywa膰 tego rom'u, to spoko.. technicznie jest dobry. Poza mankamentem wymienionym wy偶ej.
Support? Jest, bo spo艂eczno艣膰 ludzi skupionych przy tym systemie, bardzo ch臋tnie pomaga, a o jakim艣 sensownym
i kulturalnym wsparciu ze strony autora mo偶na po prostu zapomnie膰.

Odno艣nie APS, te偶 znalaz艂a si臋 mo偶liwo艣膰.. Nieco na oko艂o, ale jest i dzia艂a jak nale偶y.
Mianowicie mo偶na sobie z tym poradzi膰 za pomoc膮 frameworka Xposed oraz odpowiedniego modu艂u.
Wi臋cej informacji o tym znajdziecie w linku poni偶ej:

https://forums.oneplus.net/threads/antipiracy-checkmate.336847/

Sam z tego skorzysta艂em, dzia艂a na moim G3 艣wietnie i APS ju偶 mi nie marudzi w og贸le. :)

Wnioski wyci膮gnijcie sami.
Pozdro.
Mi艂o艣膰 i prawda rz膮dz膮 :] a hipokrytom chooy w tylny exit :]
Awatar u偶ytkownika
eMcE

Miejscowo艣膰: Czo艂g.. Gdzie艣 na pustyni..
Pochwa艂y: 10

Wr贸膰 do Firmware/ROMy

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 0 go艣ci