• Reklama
NAJLEPSZA SIE膯 KOM脫RKOWA? SPRAWD殴>>

Zbi贸r przydatnych i ciekawych modyfikacji dla Androida

W jaki spos贸b zmodowa膰 Swifta i inne przydatne tutoriale.

Zbi贸r przydatnych i ciekawych modyfikacji dla Androida

Postprzez Kowal6 » 07 Maj 2014, 15:39

Witam
W tym temacie b臋d臋 umieszcza艂 ciekawe i przydatne modyfikacje dla telefon贸w z Androidem. Nie wiem jednak, czy b臋d膮 dzia艂a膰 na starszych wersjach system贸w (2.3.x i starsze), poniewa偶 testuje je na moim LG L5 z Androidem 4.1.2. Mam nadziej臋, 偶e temat oka偶e si臋 przydatny. Z biegiem czasu b臋d臋 zamieszcza艂 coraz to nowsze modyfikacje :)
Zapraszam!

1. Greenify
Moim zdaniem bardzo przydatna aplikacja, dzi臋ki kt贸rej za jednym klikni臋ciem na widget mo偶emy wymusi膰 zatrzymanie aplikacji, przez co nie b臋d膮 one pracowa艂y w tle i nie poch艂ania艂y cennej pami臋ci RAM. Po d艂u偶szym u偶ytkowaniu mo偶na zauwa偶y膰 znacznie d艂u偶sz膮 prac臋 na baterii ;) Wymagany ROOT
Przejd藕my do rzeczy. Pobieramy najpierw aplikacj臋 Xposed Installer i Greenify:
Kod: Zaznacz wszystko
http://chomikuj.pl/Kowal6_L5/Android/Modyfikacje+dla+Androida

Instalujemy najpierw Xposed i uruchamiamy go. Przechodzimy najpierw do menu Settings i zaznaczamy obydwie pozycje:
Image

Nast臋pnie przechodzimy do menu Framework:
Image i klikamy Zainstaluj/Uaktualnij po czym restartujemy telefon.

Nadszed艂 czas na instalacj臋 Greenify. Po udanej instalacji ponownie uruchamiamy Xposed Installer i przechodzimy tym razem do menu Modu艂y:
Image i zaznaczamy pozycj臋 Greenify.
Nast臋pnie czeka nas kolejny restart telefonu.
Mo偶emy teraz z czystym sumieniem uruchomi膰 Greenify. Przechodzimy przez pierwsze ekrany tutorialu. Klikamy przycisk Menu na naszym telefonie i wybieramy Opcje eksperymentalne. Mamy do wyboru kilka opcji eksperymentalnych. Dlaczego kilka? Poniewa偶 potrzebna jest paczka Donate, kt贸ra w 偶aden spos贸b nie zadzia艂a, dop贸ki nie kupimy jej przez Google Play. Dodajemy aplikacje zainstalowane na telefonie w celu ich hibernacji. Pozosta艂o ju偶 tylko umie艣ci膰 widget Greenify na ekranie g艂贸wnym i cieszy膰 si臋 aplikacj膮.

2. Viper4AndroidFX

Image

Przedstawiam Wam super aplikacj臋, kt贸ra na prawd臋 mi艂o Was zaskoczy :)
Viper4Android, bo tak nazywa si臋 ten program, przyprawi nie jednego o b贸l g艂owy s艂uchaj膮c muzyki w s艂uchawkach :D Dodatkowo aplikacja podnosi jako艣膰 d藕wi臋ku i pr贸g g艂o艣no艣ci twojego telefonu

Wymagania:
Android 2.3+, 4.0.x, 4.1.x, 4.2.x
ROOT

ViPER4Android dzia艂a tylko i wy艂膮cznie na : s艂uchawki, g艂o艣nik tylni [multimedialny] / odtwarzanie Bluetooth, nie dzia艂a na g艂o艣nik rozm贸w.

Download:
Kod: Zaznacz wszystko
http://d-h.st/5kv

Pobrane archiwum wypakowujemy. W folderze znajduj膮 si臋 2 kolejne archiwa. Jedno przeznaczone jest dla Androida 2.3+, a drugie dla Androida 4.0+. W zale偶no艣ci od posiadanego systemu operacyjnego wypakowujemy archiwum i aplikacj臋 wrzucamy na kart臋 pami臋ci albo pami臋膰 telefonu (Jak kto woli :D).
Instalujemy aplikacj臋, nast臋pnie w艂膮czamy j膮. Przyznajemy prawa ROOTA i oczekujemy komunikatu o zainstalowanie sterownik贸w d藕wi臋ku. Je艣li komunikat ten si臋 nie wy艣wietli, naciskamy przycisk funkcyjny Menu i wybieramy opcj臋 "Install Driver"
Teraz ostro偶nie!
ZTE U880 lub taki sam procesor(PXA920), wybierz: "Without VFP (PXA920)"

* Tegra2, ARM lub ka偶dy procesor z cz臋stotliwo艣ci膮 r贸wn膮 lub mniejsz膮 ni偶 800MHz, wybierz: "With VFP"

* Qualcomm z cz臋stotliwo艣ci膮 powy偶ej 800MHz - jedno lub dwurdzeniowy wybierz: "CortexA8 with NEON"

* Wszystkie pozosta艂e procesory dwurdzeniowe, czterordzeniowe, o艣miordzeniowe, wybierz: "CortexA9/15 with NEON"

W moim wypadku, czyli LG L5 wybra艂em opcj臋 "CortexA8 with NEON"

Po instalacji sterownik贸w telefon poprosi nas o reboot. Uruchamiamy ponownie telefon.

UWAGA!
Je艣li u偶ywasz PowerAMP'a to musisz dodatkowo wykona膰 kilka czynno艣ci:
Menu -> Ustawienia -> Silnik d藕wi臋ku -> Zaawansowane narz臋dzia -> MusicFX "zaznaczony"

Po restarcie telefonu konfigurujemy Viper'a wedle w艂asnego uznania ;)

3. Xposed Installer
Kolejna bardzo ciekawa aplikacja, kt贸ra pozwala na instalacj臋 innych modu艂贸w: zmiana wygl膮du statusbar, zegara, mo偶liwo艣膰 zaprogramowania zachowa艅 przycisk贸w funkcyjnych, zmiana jasno艣ci po przeci膮gni臋ciu palcem po pasku powiadomie艅, podw贸jne klikni臋cie statusbar wygasza ekran, zmiana koloru klawiatury, ca艂ego menu i wiele wi臋cej! Wymagany ROOT
Image
Sama aplikacja Xposed Installer nic nam nie daje. 艁膮czymy si臋 z sieci膮 bezprzewodow膮 i przechodzimy do menu Download. Wyszukujemy aplikacj臋 GravityBox i instalujemy j膮 klikaj膮c przycisk Download. Po instalacji aplikacji przechodzimy nast臋pnie do menu Modu艂y
Image i zaznaczamy nowo pobran膮 aplikacj臋 GravityBox. Teraz czeka nas kolejny restart telefonu. Mo偶liwo艣ci aplikacji om贸wi臋 w jednym z kolejnych punkt贸w :)

4. GravityBox

Image

Multum funkcji, kt贸re udost臋pnia nam ta aplikacja, opisywa艂bym na kilkudziesi臋ciu stronach forum. 呕eby dostrzec mo偶liwo艣ci tego cuda, trzeba po艣wi臋ci膰 mu dobre 20 minut na "dogrzebanie" si臋 do pewnych opcji. Co umo偶liwia ta aplikacja?
Ot贸偶:

1) prze藕roczysty statusbar zar贸wno na lockscreenie jak i w normalnym u偶ytkowaniu
2) to samo tyczy si臋 dolnego navbar'a
3) mo偶liwo艣膰 dodania do power menu opcji RESTART (zar贸wno telefonu jak i do recovery). Do tego mamy opcj臋 mi臋kkiego restartu (polecam, bo trwa 5-6 sekund)
4) mo偶liwo艣膰 zmiany wska藕nika baterii (procentowy, ko艂owy itd)
5) mo偶liwo艣膰 zmiany koloru ikon statusbar'a
6) mo偶liwo艣膰 wycentrowania zegara
7) mo偶liwo艣膰 zmiany poziomu pod艣wietlenia poprzez przesuwanie palcem po statusbarze.
8) mo偶liwo艣膰 wy艂膮czenia diody LED
9) mo偶liwo艣膰 przypisania r贸偶nych skr贸t贸w do przycisk贸w sprz臋towych
10)mo偶liwo艣膰 w艂膮czenia 15 i 30-stopniowego poziomu g艂o艣no艣ci
11)mo偶liwo艣膰 dodania opcji odrzucenia po艂膮czenia przychodz膮cego poprzez odwr贸cenie telefonu ekranem do do艂u
12) mo偶liwo艣膰 ukrycia navbara i statusbara dzi臋ki opcji "extended desktop" - wywo艂ywane za pomocn膮 power menu.
13) mo偶liwo艣膰 wy艣wietlenia szybko艣ci pobierania danych na statusbarze.
14) mo偶liwo艣膰 uruchomienia sterowania telefonem za pomoc膮 przycisk贸w PIE (a'la mod LMT)
15) mo偶liwo艣膰 ustawienia lockscreena AOSP + dodatkowe fajne efekty dla lockscreena (wska藕nik baterii wok贸艂 ko艂o, rozmycie t艂a)
16) mo偶liwo艣膰 w艂膮czenia latarki bezpo艣rednio z poziomu ekranu blokady
17) mo偶liwo艣膰 dodania dowolnego widgetu na lockscreenie
18) opcja "last screen" - po w艂膮czeniu ekranu na lockscreenie mamy ostatni screen naszego ekranu, czyli a'la podgl膮d co robili艣my ostatnio. Po aktualizacji 2.9.7 nie jest ju偶 rozmazany, tylko w pe艂nej rozdzia艂ce.
19) Gdy mamy lockscreen AOSP - mo偶emy ustawi膰 w艂膮czanie latarki poprzez przytrzymanie 艣rodkowego ko艂a
20) wiele wiele innych, dodatkowe usprawnienia, dodatkowe ikony w g贸rnej belce

65% z wy偶ej wymienionych mo偶liwo艣ci nie zosta艂y przeze mnie przetestowane. Do dzia艂ania niekt贸rych opcji wymagany jest restart telefonu.

5. CRT off Animation!

Czy Wy te偶 zawsze pragn臋li艣cie mie膰 ten efekt?
Image

Je艣li tak, to ta modyfikacja jest w艂a艣nie dla Was! Sam d艂ugo szuka艂em, pr贸bowa艂em i nie raz musia艂em przywraca膰 backup po nieudanym modyfikowaniu. Teraz wystarczy tylko root, Xposed Installer i modu艂 ScreenOffAnimation. Do rzeczy. Uruchamiamy Xposed Installer i aktualizujemy go do najnowszej wersji 2.61 (je艣li wcze艣niej zaktualizowa艂e艣 Xposed Installer'a mo偶esz pomin膮膰 ten etap). Nast臋pnie przechodzimy do sekcji Framework i aktualizujemy nasze biblioteki. Je艣li aplikacja o to poprosi, wykonujemy mi臋kki restart (trwa on znacznie kr贸cej od zwyk艂ego restartu). Po tych czynno艣ciach przechodzimy do sekcji Modu艂y i wyszukujemy ScreenOffAnimation. Instalujemy go i ponownie wykonujemy mi臋kki restart. Uruchamiamy nowo zainstalowan膮 aplikacj臋 i klikamy przycisk "W艂膮cz". Teraz wystarczy tylko wybra膰 ulubion膮 animacj臋 i cieszy膰 si臋 ni膮 :)
Ja wybra艂em animacj臋 CRT poziomo i czas ustawi艂em na 100ms, co wed艂ug mnie daje bardzo dobry efekt.

Wiem 偶e jeste艣cie ciekawi i dobrze by by艂o, gdybym opisa艂 wszystkie aplikacje, kt贸rych u偶ywam, ale niestety. Mam jeszcze nauk臋 :D Kolejna aktualizacja niebawem! Cierpliwo艣ci!
Ostatnio edytowany przez Kowal6 03 Cze 2014, 15:24, edytowano w sumie 4 razy
LG F60 Android 5.0.1 Lollipop ROOTED
Image
>Zapraszam Na Mojego Chomika<
Image
>>>Nie Pomagam Na PW!<<<
Awatar u偶ytkownika
Kowal6

Pochwa艂y: 41

Reklama

NOWO艢膯!!!

Re: Odp: Zbi贸r przydatnych i ciekawych modyfikacji dla Andro

Postprzez Trava » 07 Maj 2014, 16:50

Screeny nie dzia艂aj膮.

Wys艂ane z mojego LG-E400 za pomoc膮 Tapatalk 2
E400 - Thermo V2 - 1GHz - SDMerge
Trava

Pochwa艂y: 21

Postprzez Kowal6 » 07 Maj 2014, 17:14

By膰 mo偶e dlatego, 偶e wrzuca艂em na chomika. Jutro znajd臋 jaki艣 hosting i poprawi臋 :)

Wys艂ane z mojego LG-E610 za pomoc膮 Tapatalk 2
Image
Image
>>>Nie Pomagam Na PW!<<<
Awatar u偶ytkownika
Kowal6

Re: Zbi贸r przydatnych i ciekawych modyfikacji dla Androida

Postprzez maniekman » 07 Maj 2014, 17:22

ja greenify uzywam na Neo V, z andkiem 4.0.4., wiec na tym systemie tez dzia艂a. tylko tego Xposed nie instalowa艂em, bo nie bardzo wiedzia艂em, do czego to to.
Moje telefony:
LG L7 II, (Rom stock Android 4.4.2.)
Awatar u偶ytkownika
maniekman

Pochwa艂y: 8

Postprzez dzony78 » 07 Maj 2014, 17:38

Kowal grafiki wstaw w spoiler b臋d膮 czytelniejsze.

Wys艂ane z mojego GT-I9001 przy u偶yciu Tapatalka
Awatar u偶ytkownika
dzony78

Pochwa艂y: 20

Postprzez Kowal6 » 07 Maj 2014, 18:36

Czyli jednak grafiki na komputerze wida膰, ale przez Tapatalka nie bardzo ;D

Image
Image
>>>Nie Pomagam Na PW!<<<
Awatar u偶ytkownika
Kowal6

Postprzez maniekman » 07 Maj 2014, 20:20

Jak na komputerze by艂em, nie by艂o wida膰. Jak teraz jest, nie wiem

Kura pazurem to wydrapa艂a, a Xperia Neo V Taptalkiem 4 wys艂a艂a :-D
Moje telefony:
LG L7 II, (Rom stock Android 4.4.2.)
Awatar u偶ytkownika
maniekman

Pochwa艂y: 8

Postprzez Kowal6 » 03 Cze 2014, 19:14

Refresh.
Nowa modyfikacja ;)

Image
Image
>>>Nie Pomagam Na PW!<<<
Awatar u偶ytkownika
Kowal6

Wr贸膰 do Tunning i Poradniki

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰