• Reklama

Android 4.0.4 ICS PL dla LG P970 Optimus Black V28A

LG Swift Black P970

Sprawy Og贸lne

Re: Android 4.0.4 ICS PL dla LG P970 Optimus Black V28A

Postprzez dalmashin » 11 Kwi 2013, 22:25

pitbullbk napisa艂(a):Witam , czy jest kto艣 na tym forum co pom贸g艂 by mi z moim telefonem ? mia艂em pod艂膮czony telefon do PC i zasilacz mi sie zjara艂 teraz telofonu nie wykrywa PC a PC telefonu tylko 偶e po pod艂膮czeniu 艂aduje si臋

Wy艂膮czony telefon podepnij do PC przytrzymujac vol+ i sprawd藕 czy cos si臋 stanie.
dalmashin

Reklama

Nowy Hit Nadchodzi!!!

Postprzez pitbullbk » 16 Kwi 2013, 22:12

No po w艂膮czeniu tego trybu nic si臋 nie dzieje tak jak by si臋 zawiesi艂o albo pr贸bowa艂o co艣 tam robi膰 ale bez konica
pitbullbk

Postprzez stanleus » 17 Kwi 2013, 11:33

Z tego, co rozmawia艂em ze znajomym kt贸ry naprawia telefony to je艣li masz uwalony ten uk艂ad to nic nie zrobisz, nawet jak sam wejdziesz w tryd download, bo telefon si臋 nie prze艂膮czy. musisz wymieni膰. Ceny mi nie poda艂 niestety...

Mam propozycj臋: poniewa偶 ka偶dy znalaz艂 jaki艣 b艂膮d a ICSie proponuj臋 zebra膰 wszystkie knoty i wys艂a膰 do LG wiadomo艣膰 ze skarg膮 i wymusi膰 popraw臋 oprogramowania. Jak kto艣 chce co艣 doda膰 to niech skopiuje list臋 z postu wy偶ej i doda sw贸j b艂膮d.

Ja znalaz艂em nast臋puj膮ce:
- brak obs艂ugi gest贸w, tzw. "pukania" przy pisaniu sms贸w i prze艂膮czaniu utwor贸w (pe艂na obs艂uga gest贸w w艂膮czona)
- b艂臋dy j臋zykowe (zmieniona kolejno艣膰 liter)
- reset ustawie艅 po ponownym uruchomieniu telefonu oraz brak pami臋ci listy tej samej operacji

ps. odpowied藕 odno艣nie gest贸w od LG
Szanowny Panie,

dzi臋kujemy za kontakt z naszym dzia艂em.

Uprzejmie informujemy, i偶 zmiany w oprogramowaniu wprowadzone wraz z aktualizacj膮 s膮 to kwestie systemu Android 4.0 kt贸rego producentem jest firma Google. To producent systemu okre艣la jego funkcjonalno艣膰 - wprowadzenie b膮d藕 usuni臋cie danej funkcji jak np. obs艂uga gest贸w pukania. Informacje o tym dlaczego dana funkcja zosta艂a wycofana uzyska pan zatem od producenta systemu, a nie telefonu. Pana sugestie zgodnie z uprzednio otrzyman膮 wiadomo艣ci膮 zosta艂y przekazane do odpowiedniego dzia艂u naszej firmy.

Moje kolejne pytanie:

Witam,
Rozumiem, 偶e Google wyprodukowa艂o Androida, ale inaczej wygl膮da ICS w LG a inaczej w Samsungu czy Sony. Przecie偶 ka偶dy producent przerabia stockowy system i dostosowuje po swojemu, do艂膮czaj膮c nak艂adki (w P970 nazywa si臋 Optimus, je艣li dobrze wiem) zmieniaj膮ce wygl膮d, dodaj膮ce r贸偶ne funkcje.
Skoro Google jest producentem ICS, kt贸ry nie obs艂uguje wi臋kszo艣ci gest贸w to jakim cudem GingerBread (2.3.4) obs艂ugiwa艂 wszystkie gesty? Przecie偶 to jeden producent, ten sam system tylko nowsza wersja. Moim zdaniem wina braku obs艂ugi gest贸w le偶y po Waszej stronie, 偶e nie zosta艂y umieszczone w oprogramowaniu (w sofcie czy te偶 nak艂adce).

Wraz z gronem u偶ytkownik贸w LG P970 licz臋, 偶e poprawicie b艂臋dy zg艂oszone przez wiele os贸b i wydacie poprawionego softa dla wszystkich sieci i 偶e nie b臋dzie problem贸w z instalacj膮 aktualizacji.
Pozdrawiam

Szanowny Panie,

dzi臋kujemy za kontakt z naszym dzia艂em.

Uprzejmie informujemy, i偶 funkcjonalno艣膰 gest贸w nie jest dost臋pna w systemie Android 4.0 decyzj膮 producenta systemu, nie firmy LG. Dost臋pno艣膰 tej funkcji w wersji 2.3 nie oznacza, i偶 funkcjonalno艣膰 ta jest r贸wnie偶 dost臋pna w 4.0. Pana sugestie zosta艂y przekazane do odpowiedniego dzia艂u naszej firmy.

Lec膮 w kulki...
stanleus

Postprzez stanleus » 30 Kwi 2013, 22:31

- brak obs艂ugi gest贸w, tzw. "pukania" przy pisaniu sms贸w i prze艂膮czaniu utwor贸w (pe艂na obs艂uga gest贸w w艂膮czona)
- b艂臋dy j臋zykowe (zmieniona kolejno艣膰 liter)
- reset ustawie艅 po ponownym uruchomieniu telefonu oraz brak pami臋ci listy tej samej operacji
- zmiana kolejno艣ci sms (niekoniecznie po restarcie)
stanleus

Postprzez Pirooman » 10 Maj 2013, 19:48

jednak ten 4.0.4 jest totaln膮 klap膮... w moim na dodatek po jakim艣 wi臋kszym wysi艂ku dla ramu (przegl膮danie internetu czy ogl膮danie filmu) ekran g艂贸wny l膮duje si臋 z jakie艣 5-6sek. masakra jak wcze艣niej na 2.3.4 ramu by艂o grubo ponad 150mb to teraz po przywr贸ceniu do stanu fabrycznego mam nieca艂膮 100mb. m贸g艂 by kto艣 mi napisa膰 jak wr贸ci膰 do androida 2.3.4? bo mam do艣膰 4.0... najlepiej szczeg贸艂owo bo mo偶e kto艣 inny te偶 si臋 skusi.
Pirooman

Postprzez stanleus » 10 Maj 2013, 20:12

Te偶 rozwa偶am tak膮 operacj臋. Wysmarowa艂em do LG wiadomo艣膰, jakie b艂臋dy s膮 w ICS, co o nim s膮dz臋 i zapytanie o instrukcj臋 jak wr贸ci膰 do GB. Mo偶e i nie wygl膮d膮艂 jak ICS, ale dzia艂a艂 o niebo lepiej!
stanleus

Postprzez Pirooman » 11 Maj 2013, 00:00

To jak by艣 si臋 co艣 dowiedzia艂 jak uciec z tego pierdzielonego 4.0.4 to pisz bardzo ch臋tnie skorzystam.
Pirooman

Postprzez nomad » 12 Maj 2013, 01:02

M臋czy艂em si臋 ICS'em do艣膰 d艂ugo po update, wr贸ci艂em do 2.3.4 GB i jestem mega mega zadowolony, telefon dzia艂a o niebo szybciej...

najpierw pobra艂em rom st膮d:
Kod: Zaznacz wszystko
http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=1
(zwr贸膰 uwag臋 偶eby wybra膰 model)

potem skonwertowa艂em pobrany plik specjalnym programem z kdz do bin/fls 偶eby widzia艂 go program do flashowania: smartflashtool - kt贸rym robi si臋 downgrade opisany w poni偶szym poradniku:
u mnie zadzia艂a艂o bez 偶adnych problem贸w:

link niezgodny z regulaminem

nie bior臋 odpowiedzialno艣ci za uszkodzenia czy inne sprawy. dziel臋 si臋 tym jak ja to robi艂em...teraz mam wgrany fabryczny rom 2.3.4 od LG

wa偶ne 偶eby po flashowaniu zrobi膰 reset do ust. fabrycznych bo rom nie b臋dzie poprawnie dzia艂a膰.

brakuje mi wygl膮dy ICS bo by艂 艂adny, ale samokasowanie si臋 list muzycznych czy brak wszystkich gest贸w zniech臋ci艂y mnie do tego romu.

//Koduj linki, stosuj si臋 do regulaminu.
//Hajdzik
LG GT540 Optimus, LG P970 Optimus Black, Life's Good
Awatar u偶ytkownika
nomad

Pochwa艂y: 4

Postprzez Pirooman » 12 Maj 2013, 01:13

a ten do 2.3.4 to kt贸ry download? podaj versje je艣li mo偶esz.
Pirooman

Postprzez nomad » 12 Maj 2013, 12:55

no sam sobie wybierz... ja 艣ci膮ga艂em i wgrywa艂em niebrandowany od LG w wersji V20S - mo偶esz wgra膰 sobie soft Orange, T-Mobile, Plusa, Play itp. Wcze艣niej mia艂em brandowany PLAY, ale po co mi brand, wgra艂em czysty od producenta.
LG GT540 Optimus, LG P970 Optimus Black, Life's Good
Awatar u偶ytkownika
nomad

Pochwa艂y: 4

PoprzedniaNast臋pna

Wr贸膰 do Og贸lne

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 2 go艣ci