• Reklama
NAJLEPSZA SIE膯 KOM脫RKOWA? SPRAWD殴>>

W臋dkowanie

W臋dkowanie

Postprzez Faraday » 18 Lip 2012, 17:56

Nie znalaz艂em takiego tematu wi臋c zak艂adam. W臋dkuje kto艣 mo偶e ? Je艣li tak to pochwalcie si臋 tutaj swoimi do艣wiadczeniami, sprz臋tem, okazami, w jaki spos贸b 艂owicie(sp艂awik, grunt, spining, mo偶e kto艣 ma inny spos贸b... nie wiem) i jakiej przyn臋ty i zan臋ty u偶ywacie.

Ja si臋 pochwal臋 :D
Posiadam dwie w臋dki:
Pierwsza -d艂ugo艣膰: 3.6m, z ko艂owrotkiem na kt贸rym jest nawini臋te ok 200 m 偶y艂ki na 12kg. Aktualny osprz臋t to 4g sp艂awik i chaczyk 10.
Druga - d艂: ok. 5m bez ko艂owrotka, aktualny osprz臋t to sp艂awik 3,5 g i chaczyk 15
艁owi臋 te偶 na grunt ale m贸j kumpel u kt贸rego zostawi艂em osprz臋t na strychu pojecha艂 do pracy na d艂u偶szy czas i wzi膮艂 klucze od strychu ze sob膮.
Przyn臋ta : robaki, ciasto o zapachu wanilii lub kminku
Zan臋ta : Ugotowane ziemiaki z kurkum膮 na leszcza, z czosnkiem na szczupaka.

Wi臋cej p贸藕niej bo mnie palce bol膮 i za chwil臋 na ryby id臋.

Sent from my GT540 using Tapatalk
Faraday

Miejscowo艣膰: K臋sowo
Pochwa艂y: 1

Reklama

Nowy Hit Nadchodzi!!!

Re: W臋dkowanie

Postprzez smogf » 19 Lip 2012, 13:41

To i ja sie pochwale :P
Wedziska:
Spiningi:

- Team Dragon Thytan Light Spinn - c.w: 5-25g, dl: 2.70m + Kolowrotek - Team Dragon FD 930iZ
- Team Dragon Thytan Pike - c.w: 10-35g, dl: 2.90M + Kolowrotek - Shimano Nexave 4000RC
- Team Dragon Millenium SuperFast - c.w: 5-25g, dl: 2.28m + Kolowrotek - Jaxon Symphony RX 300
Wedki:
- Konger Arcus Fedder 390/90 + Kolowrotek - Cormoran LN 30i
- Konger Impact Bolognese 500/30 + Kolowrotek - Laser CX30 (moj pierwszy kupiony kolowrotek... 14 lat temu :)
- Zywcowka - Trabucco Matrix Tele 400 - Kolowrotek - brak - zylka + splawik
- Jakas Starsza wedka nie znam firmy/modelu (napisy zeszly) w kazdym razie 6M, Maks wyrzut okolo 80g + Kolowrotek Cormoran Profiline LN 3000
- Ostatnio znaleziony nad woda (ktos mial ostra nocke) Pikerek 3M, c.w. 25g. Troche sie nameczylem, bo byl zlamany w trzech miejscach, ale dalo sie wklejke zrobic :)
- No i niedawno kupilem dla corki jakas tania 3 metrowke :) Skonczyla 3 i pol roku wiec pora zaczac lowic :)
Przynety:
Drapiezniki:
- Szczupak - wahadlowki oraz gumy
- Okon - obrotowki
- Bolen - woblery i obrotowki
- Sandacz - woblery i wahadlowki
- Pstrag, Troc - male woblerki
- Reszta - na co wezmie ;)
Biala ryba:
- Grunt - glownie groch
- Zywcowka - robaki
- Splawik - robaki, kukurydza
Zanety:

- Nie uzywam

Wiec generalnie jestem nastawiony na drapiezniki (mniej osci :P), ale i biala ryba nie pogardze. Jezeli chodzi o biala rybe to z reguly na Odrze z gruntu w warkoczu Klenie. Ale i z rzadka sie Brzana trafi. Jezeli chodzi o jezioro to glownie plocie na splawik.
Na jeziorze okonki dla przyjemnosci. Nie ma jak to radosc zony jak wyciagnie na obrotoweczke okonka 15cm :) Ale powazne drapiezniki to glownie szczupaki i bolenie na Odrze. Aczkolwiek czasami trafi sie i ladny Sandacz, chociaz w mojej okolicy dawno juz go nie widzialem. Oraz. Co sprawia o wiele wieksza frajde. Pstragi i Trocie na rzeczkach o charakterze gorskim. Najwieksza zaleta takiego lowienia (oprocz tego ze pare lat sie trzeba sie uczyc rzucac i prowadzic przynete) jest to, ze sa one czyste, przynete widac a i widac jak ryba ja atakuje. Jak plynie za nia, skrada sie powoli, zeby w pewnym momencie podejsc troszke nizej i od dolu zaatakowac, albo w innej sytuacji juz chcesz wyciagac przynete z wody ale myslisz sobie - jeszcze samym kijem pociagne troche i nagle widzisz pod powierzchnia wody jak leci Pstrag z odleglosci 4 metrow i w pare sekund lapie przynete praktycznie juz nad lustrem wody. Cudo po prostu. Tak wiec o to jak wyglada moje Wedkowanie. Czekamy na innych ;)
LG Swift GT540
ROM: Zoe ROM 7.0
Jajko: 2.6.35-10-Cyanogenmod-GB miroslav_mm@woglinde #158
CPU: 245Mhz/600Mhz (880Mhz Stabilnie)
Swap: Brak
Karta: Toshiba 8GB Class 4
Fastboot
Recovery 5.0.2.7
PlusGSM
Awatar u偶ytkownika
smogf

Pochwa艂y: 44

Postprzez Faraday » 19 Lip 2012, 21:50

O kurde to nie zle. Ja to ukleja przy tobie a ty szczupak ;D

Faraday

Miejscowo艣膰: K臋sowo
Pochwa艂y: 1

Odp: W臋dkowanie

Postprzez and92rew » 19 Lip 2012, 22:07

hahahahaha wtf??

Wyszurane z mojego Galaxy S III (LG GT 540 :D)
and92rew

Postprzez smogf » 20 Lip 2012, 11:48

Faraday napisa艂(a):O kurde to nie zle. Ja to ukleja przy tobie a ty szczupak ;D

Nie przesadzaj. Kazdy kiedys zaczyna :)
Btw. Dzisiaj nocka nad jeziorkiem z wedka :) I kumplami i ogniskiem i zubrowka :P :)
LG Swift GT540
ROM: Zoe ROM 7.0
Jajko: 2.6.35-10-Cyanogenmod-GB miroslav_mm@woglinde #158
CPU: 245Mhz/600Mhz (880Mhz Stabilnie)
Swap: Brak
Karta: Toshiba 8GB Class 4
Fastboot
Recovery 5.0.2.7
PlusGSM
Awatar u偶ytkownika
smogf

Pochwa艂y: 44

Wr贸膰 do Inne zainteresowania

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 3 go艣ci