• Reklama

Przeladowanie ROM?

Przeladowanie ROM?

Postprzez vivat18 » 18 Lis 2014, 01:36

Witam.
Jestem swiezy..i uczacy sie. Jesli napisalem nie tutaj gdzie trzeba to przepraszam jesli cos zle napisalem to przepraszam jesli cos zle zrobile to tez przepraszam i prosze o pomoc.
Posiadam LG P760. Tel. nie ma nic przestawione kombinowane zadne oprogramowania itd itp. Problem polega na codziennym uzytkowaniu tel w normalnych warunkach w normalnej eksploatacji bez sluchania muzyki korzystania z wifi internetu i innych cudach obciazajacych uklad ROM. Tel dziala prawidlowo..i tu im dluzej sobie dziala tym dziala co raz wolniej. I tak np. gdy ktos dzwoni do mnie tel nie jest w stanie rzeczywistym wyswietlic kto dzwoni. Wszystkie reakcje wykonuje z opoznieniem do 3s* wchodzac w ustawienia-aplikacje-uruchomione widze iz pamiec ROM a jej wykorzystywana aktualnie wynosi ponad 700MB a wolnej potrafi byc juz nawet 6MB i widze ze dzieje sie sytuacja w nei ktorych apkach systemowych-ponowne uruchamianie-wersja oprogramowanie to v20H (czyli najnowsza) jesli nie jestem w bledzie. I moje pytanie jest nastepujace..co nalezaloby wykonac z tym tel. czytalem fora ze jest nowy android 4.4*? ..ze trzeba wczesniej odlokowac ROOT-a? ..ale czy to pomoze? ..jak to zrobic od poczatku co pokolei i jak z czym? Kompletnymi laikiem nie jestem cos tam wiem ale malo. Potrzebowalbym pomocy i waszego zdania w tym problemie. Co z tym tel zrobic???? :cry:
vivat18

Reklama

Nowy Hit Nadchodzi!!!

Re: Przeladowanie ROM?

Postprzez maniekman » 18 Lis 2014, 17:27

No tak, to na pocz膮tek, jak przypuszczam,tmasz telefon od jakiego艣 opertora, tak? Z tym jesw zwi膮zany tzw brand, czyli dodatki do systemu, jakie daje opertor. Nie do艣膰, 偶e na og贸艂 apek od operatora ma艂o kto u偶ywa, to jeszcze pami臋膰 zajmuj膮. Rada? Wgra膰 ''czysty'' soft od lg z pliku kdz
Gdy ju偶 go wgrasz, pora na roota. W wi臋kszo艣ci telefon贸w lg zandkiem 4.1.2. mo偶na go apk膮 framaroot zrobi膰, to bardzo 艂atwe.
Jak ju偶 go zrobisz, pasowa艂o by doinstalowa膰 apk臋 greenify. Ma funkcj臋 hibernacji apek w tle. Wystarczy tylko zdefiniowa膰 kt贸re maj膮 by膰 hibernowane, i jednyd tapni臋ciem na wid偶et apka robi co trza. Niestety, nie da si臋 apek systemowych hibernowa膰, a szkoda. Taki gmail, albo us艂ugi google play potrafi膮 sporo zasob贸w poch艂on膮膰 (zw艂as藕zcza us艂ugi gp). Maj膮c root, mo偶na pewne rzeczy usun膮膰, tylko trza wiedzie膰, co si臋 robi. Ma艂y b艂膮d, i system si臋 mo偶e wysypa膰... Jak ju偶 to zrobisz, co pisa艂em, powinno by膰 lepiej.

Kura pazurem to wydrapa艂a, a Xperia Neo V Tapatalkiem 4 wys艂a艂a :-D
Moje telefony:
LG L7 II, (Rom stock Android 4.4.2.)
Awatar u偶ytkownika
maniekman

Pochwa艂y: 8

Postprzez vivat18 » 18 Lis 2014, 21:10

Serdecznie dziekuje za odpowiedz. Tel wydaje mi sie ze nie jest od operatora poniewaz nie widzialem zadnego loga operatora przy starcie a aktualnie mam karte sim NJU MOBILE.
Pytanko. Z kad mam wziasc czystego soft-a? Jesli chodzi o tego z "LGMobile Support Tool" to juz to zrobilem. Zainstalowalem na laptopie z systemem "VISTA" (niestety). i wykonalem funkcje awaryjne odzyskiwanie oprogramowania, wszystko ladnie sie wykonalo. Nie zrobilem tylko tak zwanego "HARD RESET-u", poniewaz wykonalem to kilka dni wczesniej, i na jakis czas pomoglo ale z czasem RAM sie zapelnia sam z siebie wrecz. Dzisiaj juz przy pierwszych ruchach uruchomienia jakiekolwiek funkcji albo ladowal ja chwile(i bialy ekran) albo gdy ktos dzwonil wyswietlal komunikat np. "ekran bezczynnosci przestal odpowiadac" (i do wyboru opcja przy tym albo "CZEKAJ" albo "OK" i odziwo dalej dziala jak dziala.
Prosilbym Ciebie "maniekman" abys podal mi link do pliku kdz czystego softa, bo ja szukalem i doszedlem ale sie zakrecilem jak sloik na zime z tymi softami(inaczej android ten 4.1.2 itd?)
I teraz tak wczoraj znalazlem taka stronke z instrukcja jak to wykonac czy to w ten sposob trzeba wgrac nowego soft i czy moze to byc ten najnowszy android 4.0.4, czy trzeba to jeszcze jakos inaczej wykonac(link-- http://forum.android.com.pl/f764/instal ... 60-236841/ --)? Przepraszam jesli nie powinienem wstawiac linku a wstawilem.
Dziekuje za odpowiedz i pomoc. Serdecznie pozdrawiam. ;)
vivat18

Re: Odp: Przeladowanie ROM?

Postprzez maniekman » 19 Lis 2014, 21:28

Co do wgrywania softa, my艣l臋, 偶e t膮 metod膮 jest 艂atwiej:

http://forum.android.com.pl/f764/wgrywa ... de-352830/

Sam jej u偶ywa艂em, i jest ok.

Ty masz l9? To romy masz tu:

http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=18

Poszukaj sekcji Poland, i albo 20H albo 20O

Powodzenia.

Moje telefony:
Awatar u偶ytkownika
maniekman

Postprzez vivat18 » 20 Lis 2014, 22:54

Proboje wykonac wedlug twoich instrukcji, ale aktualizacja zatrzymuje sie na 6% i akutalizacja zatrzymuje sie. (poprawka) Soft udalo sie zaktualizowac do wersji p76020c-eur-xx. A co jesli chcialbym zaktualizowac oprogramowanie androida, co musialbym wykonac? Aktualnie posiadam wersje 4.1.2 a wersja oprogramowania tel P76020o-eur-xx. <--po tym wiemy ze soft aktualnie to v20O(dobrze rozumiem), wiec nie wiem czy aby napewno jest sens wgrywac wgl jeszcze raz to samo oprogramowanie tel? :) ..ale ja i tak wszystkiego nie wiem. ;P Czekam z niecierpliwoscia na odp. Pozdrawiam ;)
Brak mozliwosci uruchomienia apki framaroot prawdopodobnie nie obsluguje L9 P760 mojego :( ..ciagle cos ;P cos zastepczego? :)
vivat18

Postprzez maniekman » 21 Lis 2014, 11:01

Noekt贸re modele (jak m贸j) dosta艂y oficjalnego andka 4.4.2., ale l9 chyba do.nich nie nale偶y. Co do framaroota, to nawet nie wiedzia艂em, 偶e nie na ka偶dym telefonie dzia艂a, my艣la艂em, 偶e na eszystkich. A jaki masz komunikat z framaroota? I dobrze wszystko zrobi艂e艣?

Wys艂ano przy u偶yciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4
Moje telefony:
Awatar u偶ytkownika
maniekman

Postprzez vivat18 » 26 Sty 2015, 22:39

Witam.
Przepraszam ze dopiero teraz odpowiadam..ale zycie zakrecone masa rzeczy na glowie i brak czasu albo malo go. Wracajac do tematu. Czytalem czytalem i szukalem myslalem, a tel jak sie zacinal tak sie zacinal..juz myslalem ze go rozbije z tego co robil i jak myslal. Az wkoncu mialem chwile czasu po dluzszej przerwie..nasciagalem sie roznych apek z google play i nic..ciagle nic, az wkoncu wyczytalem program taki jak kingo root. Zajelo mi wykonanie przy tym programie root w zaledwie 5min bez problemowo. Po wykonaniu root-a tel zaczol pracowac zupelnie inaczej. Aktualnie w stanie zwyklej pracy be zuruchomiony w tle apek pracuje na poziomie okolo 500mb do 600mb. Tel nie tnie sie dziala prawidlowo i bezproblemo.
Teraz chcialbym wgracf cyanogenmod. Nie wiem do konca czy jest to dobry pomysl poniewaz jestem na etapie czytania o tym wszystkim. Pytanie mam takie..Czy warto szukac kombinowac i wgrywac tego androida? I co za plusy moge miec z wgrania tego? Co to jest bootloader? I w jaki sposob wgrac cyanogenmod-a? CO musze wpierw wykonac pokolei ROOT mam odlokowany juz albo dopiero. Pozdrawiam i przepraszam za problemy i czas moj.
vivat18

Postprzez Kowal6 » 27 Sty 2015, 06:48

Nie wiem jak teraz jest z L9, ale niespe艂na rok temu nie mo偶na by艂o odblokowa膰 bootloadera (kolega z mega do艣wiadczeniem nawet nie podo艂a艂, jedynie wgra艂 cwm, ale pr贸ba instalacji jakiegokolwiek zip'a ko艅czy艂o si臋 komunikatem o b艂臋dzie). Chyba 偶e ludzie z xda ju偶 rozwi膮zali ten problem. Je艣li pierwszy raz bawisz si臋 w modowanie to albo robisz backup i zaczynasz od ma艂ych modyfikacji, albo backup i wrzucasz custom rom ;)
Ze swojej strony na pocz膮tek poleci艂bym Ci zabaw臋 z rootem i wgrywaniu ma艂ych modyfikacji, 偶eby艣 zobaczy艂 jakie mo偶liwo艣ci daje root

Wys艂ane z mojego LG-E610 za pomoc膮 Tapatalk 2
LG F60 Android 5.0.1 Lollipop ROOTED
Image
>Zapraszam Na Mojego Chomika<
Image
>>>Nie Pomagam Na PW!<<<
Awatar u偶ytkownika
Kowal6

Pochwa艂y: 41

Postprzez maniekman » 27 Sty 2015, 17:26

Tak, dok艂adnie, jak kolega wy偶ej radzi. Powoli, stopniowo si臋 uczy膰, a w ko艅cu nadejdzie pora na wi臋ksze rzeczy.
By wgra膰 cm musisz mie膰 cwm, rom w zipie, no i ten nieszcz臋sny bootloader... Podobno w lg trza z tym uwa偶a膰, bo raz odblokowany, zostaje ju偶 permamentnie odblokowany (nie to co w sony/Se, tam mo偶na ponownie zablokowa膰). Ale ale, od czego xda? Swego czasu, szukaj膮c pomys艂u jak root na moim l7II z kk zrobi膰, spikn膮艂em si臋 z pewnym gostkiem z xda. On opracowa艂 fajn膮 metod臋 na root andka 4.4.2. z u偶yciem fixa na bootloader. Polega to na tym, 偶e instalujemy fix za pomoc膮 adb, i po tym mo偶na ju偶 wgra膰 cwm, a potem... Dowolny rom w zipie, bo bootloader my艣li 偶e jest odblokowany, cho膰 nie jest, a to dzi臋ki temu fixowi w艂a艣nie. Go艣ciu pisa艂, 藕e ca艂a operacja jest jakby co, odwracalna (pewnie wystarczy wgra膰 stocka kdz-em) i nie ma z tym problemu. Nie wiem tylko, czy co艣 podobnego na l9 istnieje. Jednak skoro na m贸j l7II kt贸ry jest nowszy co艣 takiego jest, to przypuszczalnie, na l9 te偶 co艣 podobnego powinno by膰.

Moje telefony:
Awatar u偶ytkownika
maniekman

Postprzez Kowal6 » 27 Sty 2015, 18:47

Ot贸偶 to. Czy kto艣 kto uczy si臋 p艂ywa膰 rzuci si臋 na g艂臋bok膮 wod臋?
Jak do tej pory na swojej L5 po wgraniu czystego systemu przez KDZ(bez roota i odblokowanego bl'a) musia艂em robi膰 wszystko od pocz膮tku, tak wi臋c wystarczy wgranie stocka, 偶eby zablokowa膰 bootloader :smile:
Co do bootloadera w L9, koledze serwisant powiedzia艂, 偶e mo偶na to tylko zrobi膰 boxem i kosztuje oko艂o 60-70z艂. Problem w tym, 偶e jak p贸jdzie co艣 nie tak, wgrasz system przez KDZ i bootloader zablokowany :-?

Wys艂ane z mojego LG-E610 za pomoc膮 Tapatalk 2
LG F60 Android 5.0.1 Lollipop ROOTED
Image
>Zapraszam Na Mojego Chomika<
Image
>>>Nie Pomagam Na PW!<<<
Awatar u偶ytkownika
Kowal6

Pochwa艂y: 41

Nast臋pna

Wr贸膰 do FW/ROM L9

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w oraz 1 go艣膰